Mesajlaşma programlarının çeşitlenmesi ve akıllı cihaz teknolojileri ile emojiler ortaya çıkmıştır. Emojiler duygu durum belirtme de kullanılan ve birçok çeşide sahip olan simgelerdir. Sosyal medya ve mesajlaşma yayınlarında konuya ait birçok simge sunan emojiler herkes tarafından kullanılmaktadır. Gboard klavye uygulamasında yeni güncellemeler yapılarak emoji mutfağı oluşturulmakta ve iki farklı emoji birleştirilerek yeni emoji modelleri üretilmesi hedeflenmektedir.

Emoji Kitchen

Emoji kitchen, belirli emojiler kullanılmaktadır. Mesajları düzenlemede önemli olan bu uygulama birçok nesneye yüz ekleyerek emoji ifadesi oluşturmaktadır. Emoji kitchen gboard kullanımı için; metin yazılabilecek bir uygulama açılır, gboard klavyeden emoji bölümü açılır. Bu işlem için varsayılan klavyenin gboard olması gerekmektedir. Daha sonra bir emoji seçilir, kovboy yüzü,  palyaço, kaktüs, robot, maymun, hayalet, kaka, kalp emojileri gibi sınırlı emojide geçerlidir. Emoji kişi isteğine göre tasarlanabilecektir.

Bunun için gboard klavye üzerinden seçim yapılarak birkaç öneri sunulmaktadır. Tam olarak sistem geliştirilmeye devam ettiği için daha fazla yenilik kullanıcılara sunulmaktadır. Kullanıcılara yeni özellikleri ile Gboard güncellemesi sunulmaktadır. Emoji Kitchen kullanmak için gboard klavyenin güncellenmesi gerekmektedir. Gboard klavye için yeni sürümler kullanıcılara sunulmaktadır. Gboard beta sürümü de kullanılabilir.

Emojiler için yapılan yeni düzenleme birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kolay ve eğlenceli kullanım sunan gboard akıllı cihazlarda kullanıma sunulan son sürümü ile otomatik ya da manuel güncellenmektedir.