Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi ve en çok satan oyunlarından olan Grand Theft Auto’nun merakla beklenen serisi GTA 6’nın yayınlanması yaklaşıyor. Red Dead Redemption 2 ile son olarak büyük ses getirmeyi başaran Rockstar Games, bu kez GTA VI için kolları sıvamış durumda.

GTA 5, 2013’te yayınlandı ve aradan 7 sene geçti. PS5 ve Xbox Series X serisine uyumlu GTA 6 oyunu hakkında bildiğimiz her şeyi burada. Hadi başlayalım.

GTA 6 Çıkış Tarihi

GTA 5 2013’te piyasaya sürülürken, Rockstar GTA 6 için 2014 yılında çalışmaya başladı. Ancak arada Red Dead Redemption’un PC, PS4 ve Xbox One sürümlerini yayınladı. Yabancı internet sitelerinde dolaşan bilgiye göre, Rockstar’ın 2020 veya 2021’in sonlarında bir çıkış tarihi hedeflediği görülüyor.

2021 yılında çıkması beklenen GTA 6 için Rockstar’ın oyunlarını geleneksel olarak çıkış programlarından çok uzun bir süre geciktirdiğini düşünürsek, 2022’de çıksa bile şaşırmayacağız.

GTA 6 Platformları

Muhtemelen GTA 6 Playstation 5’e ve Microsoft’un yakın zamanda tanıtılan Xbox X Serisi’ne özel olacak. Bu konsolların her ikisinin de 2020 sonlarında çıkacağı düşünülürse, 2021 tekrar muhtemel tarih gibi görünüyor.

GTA 6 Hikayesi

Her GTA oyununun ana hikayesi suçluluk içeriyordu ancak her GTA her zamann değişime hazır.

Bu makaleye yeni bilgiler çıktığında veya gerçek duyurular yapıldığında daha fazla ayrıntı eklemeye devam edeceğiz, bu yüzden kontrol etmeye devam ettiğinizden emin olun.