Bunu okumadan çiçek siparişi vermeyin! Dostluktan aşka kadar, her gül renginin farklı anlamı var. Hepimiz güllerin kırmızı ve menekşelerin mavi olduğunu biliyoruz. Ama aslında güller de mavi, pembe, turuncu ve hatta siyah olabilir. Ve bu sadece başlangıç. Bu güzel çiçekler hem doğal olarak hem de boya yardımı ile birçok farklı renkte olabiliyor. Peki hangisini seçmelisiniz? Bu sadece sevginizi, sevdiğiniz rengi seçmekle ilgili değil. Ayrıca her renk tonunun neyi ifade ettiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Güller sevgiyi göstermenin mükemmel bir yoludur. Ancak her renk farklı bir anlama sahiptir. Bu yazımız Sevgililer Günü ‘nde size gül seçiminde yardımcı olabilir.

Gül Renkleri ve Anlamları

kırmızı gül

Kırmızı Gül

Kırmızı Gül Anlamı: Aşk

Kırmızı güller en popüler ve en mükemmel Sevgililer Günü hediyesidir. Ancak, yeni bir ilişkiniz varsa, bu ayırt edici renkten uzak durmak isteyebilirsiniz. Neden? Çünkü kırmızı gülün anlamı derin romantik duygulardır. Eşiniz veya uzun süreli ilişkiniz varsa sizin için idealdir.

sarı gül

Sarı Gül

Sarı Gül Anlamı: Arkadaşlık

Parlak ve neşeli bir renk olan sarı, güller söz konusu olduğunda en mutlu tonlardan biridir. Bu neşeli renk tonu, ‘Harika bir arkadaşsın’ anlamına gelir. Romantik bir ilişki içindeysen sarıdan uzak durmak isteyebilirsiniz, ancak bazı insanlar kıskançlık ve sadakatsizliği temsil ettiklerini iddia ediyorlar.

Lavanta Rengi Gül

Lavanta Rengi Gül

Lavanta Rengi Gül Anlamı: Nadir

Lavanta, pembe veya kırmızıdan daha az yaygın bir renktir ve özel sevginizi ifade etmek için iyi bir renktir. “Enfes” ve “nadir” olarak kabul edilen, bu güzellikleri alan kişinin dünyasını düşündüğünüz anlamına gelir.

Koyu Pembe Gül

Koyu Pembe Gül

Koyu Pembe Gül Anlamı: Mutluluk

Pembe güllerin tüm tonlarının ortak bir yanı vardır. Mutluluk, zarafet ve neşeyi sembolize ederler ve kırmızıdan çok daha yumuşak bir seçenektir. Örneğin, kırmızı tutkulu sevgiyi ifade ederken, pembeyi bir hayranlık sembolü olarak düşünün.

Açık Pembe Gül

Açık Pembe Gül

Açık Pembe Gül Anlamı: Masumiyet

Soluk pembe gülleri beyaz güllere alternatif olarak düşünün. “Masumiyet ima ediyorlar, ama aynı zamanda bir teşekkür mesajı da gönderiyorlar. Bu güzel yapraklar anneniz, kız kardeşiniz ve hatta yakın bir arkadaşınız için harika bir hediye.

beyaz gül

Beyaz Gül

Beyaz Gül Anlamı: Saflık

Beyaz en saf renktir. Tarihsel olarak bekaret ve masumiyeti temsil ediyordu. “Gelin çiçeği” olarak da bilinir. Yeni başlangıçları ifade eder.

Turuncu Gül

Turuncu Gül

Turuncu Gül Anlamı: Tutku ve Arzu

Kırmızı güllerin derin aşkı ve sarı güllerin dostluğu temsil ettiğini zaten biliyoruz. Turuncu ikisinin bir kombinasyonu olduğu için, her ikisini de temsil eder. Sevgilinize arkadaşlığınızın bir sonraki seviyeye geçmesini istediğinizi gösteriyor.