Eyeliner, makyaj konusunda aşılamaz değerlerden biridir. Asla modası geçmez ve her zaman popülerdir. En güzel yanlarından biri herhangi bir göz şekline uyum sağlayabilmesidir. Diğeri de gözü  en iyi biçimde vurgulamasıdır. Bu özellikleri ile hassas göz kapaklarına sahip olan kadınlar tarafından kullanılmalıdır.

Eğer gözünüzün şekline bağlı olarak eyeliner’ı nasıl düzgün bir şekilde uygulayacağınızı öğrenirseniz,  güzelliğinizi doğru şekilde vurgulayabilirsiniz. Aşağıda, size nasıl yapılacağını gösteren küçük bir rehber veriyoruz.

Gözlerinizi Vurgulamak İstiyorsunuz Ama Hassas Göz Kapaklarınız Var

Kontakt lens takıyorsanız veya aşırı hassas gözlere sahipseniz, makyaj yapmak büyük bir sorun olabilir. Hepimiz dumanlı gözlerle parlamayı ya da gözlerimizin dramatik görünmesini sağlayarak, seksi çekiciliğimizi vurgulamayı seviyoruz. Bununla birlikte, güçlü makyaj bazen tahriş edici olabilir. Kızarıklık ve istenmeyen gözyaşları sıklıkla lens takan, hassas göz ve göz kapaklarına sahip kadınlar için sorunlara neden olur. Ama sizin için iyi haberlerimiz var! Bu kronik problemleri birkaç makyaj hilesi ile önleyebilirsiniz. Makyaj yaparken uygulayabileceğiniz bazı harika ipuçları hazırladık ve artık istenmeyen tahrişlerden korkmayacaksınız.

İpucu 1: Yağsız ürünler seçin

Makyaj söz konusu olduğunda , her zaman yağ içermeyen ürünleri seçmelisiniz. Bunun nedeni, yağı içeren makyajın gözünüze daha kolay bulaşabilmesidir.

İpucu 2: Kremalı ürünleri seçin

Toz bobinlerinin yanlışlıkla göze düşmesi oldukça can sıkıcı olur. Bu kontakt lens kullanan kişiler için özellikle kötü bir deneyimdir. Bu nedenle kremsi bir dokuya sahip tonları seçin. Kolayca bulaşmaması ve böylece gözün içine ulaşmaması için eyelenirler seçmeniz gerekir.

İpucu 3: Maskaranızı dikkatlice seçin

Hassas kullanıcılar için tasarlanmış ürünlere sahip olmayı her zaman tercih edin. Kirpikleri uzatan maskaralardan kaçınmalısınız çünkü gözlerinizi kolayca tahriş edebilir. Ayrıca, plastik fırça ürünlerini kullanmak çok daha iyidir.

İpucu 4: Hipoalerjenik Eyeliner kullanın

Göz kalemi söz konusu olduğunda, hassas gözler için tasarlanmış özel olanları veya onları tahriş etmeyenleri kullanın. Seçimimiz  L’Oreal Paris Flash Cat Superliner olabilir. Bu ürün, su geçirmez jele dayanan bir göz kalemidir. Bu eyeliner’ın en önemli özelliği, en hassas gözler ve tüm kontakt lens kullanıcıları için uygun olmasıdır. Ürün test edilmiştir ve en hassas gözler için bile iyi olduğu kanıtlanmıştır. Bu göz kalemi jel bazlı olup, iyi bulaşan elastik dokuya sahiptir. Uygulamadan sonra, eyeliner’ın kuruması sadece birkaç saniye alır. Uygulamayı kolaylaştırır ve istenmeyen bulaşmayı önler. Fırça ince ve hassastır. Yüzey yoğun siyah ve gözlerinizin parlak görünümüdür.

İpucu 5: Koyu tonlarla deneyin

Görünümünüzü vurgulamak istediğinizde, koyu gölgelerle yapmak en iyisidir. Çünkü gözlerinizi öne çıkarmak için daha az ürüne ihtiyacınız olacaktır. Nazik tonlarla, çok daha fazla gölge uygulamanız gerekecektir.

İpucu 6: Göz makyajını dikkatlice çıkarın

Makyajınızı yaptıktan sonra, makyajı gözlerinizden dikkatlice temizlemeniz de çok önemlidir. Çünkü gündüz gözlerinizde gözyaşı olabilir.

Eyeliner Uygulama Kuralları

Birçok kadın, farklı nedenlerle doğru eyeliner bulmaktan yavaşça vazgeçiyor. Bazıları çabuk yıpranır, bazılarının fırçaları çok kalındır, bazıları çabucak çıkar ve benzeri sebepler var. Tabii ki, eyeliner uygulamak söz konusu olduğunda biraz kalıcılık ve biraz sanatsal beceri gerekecektir. Siyah nihai bir renk olmadığından, bu renkli eyelinerlerden bazılarını da deneyebilirsiniz. Göz renginize göre göz kalemi nasıl uygulanacağına dair bazı kurallar şu şekilde sıralanabilir:

1. Kahverengi gözler

Ağır eyeliner ve mum boya, kahverengi göze özel bir hassasiyet verecektir. Daha da önemlisi, bu renk hem akşam hem de gün boyunca kullanılabilir. Gözler, siyah kullanırken olduğundan daha iyi vurgulanacaktır.

2. Fındık rengi

Bu göz rengi altın rengine benzediğinden, bu tonları daha fazla vurgulamak ve göz rengini daha güçlü hale getirmek için, eski bir altın rengi mum boya ve göz kalemi kullanmak gerekir. Gözler özelleşecek ve ince bir parıltı ekleyecektir.

3. Yeşil gözler

Mor göz kalemi veya mum boyasının kırmızı alt tonu, yeşil göze tamamen çarpıcı bir görünüm verecektir. İster erik rengine ister daha yoğun bir mor olduğuna siz karar verin. Bu renk eyeliner kesinlikle çantanızda olmalıdır.

4. Mavi gözler

Mavi gözler çok çarpıcıdır. Bununla birlikte, onları daha fazla tanımlamak ve güzelliklerini vurgulamak önemlidir. Bu, mükemmel bir kontrast oluşturan yeşil tonlar ile elde edilebilir.

5. Gri gözler

Bu göz rengi o kadar belirgindir ki, rengini iyi bir şekilde vurgulayacak bir gölgeyi dikkatlice seçmek gerekir. Erik tonları, yani kahverengi ve kırmızı arasında bir şey ideal bir seçim olacaktır!

Eyeliner’ın Gözdeki Popülerliği Azalmıyor.

Marilyn Monroe’nun ince bir çizgide kırmızı rujla birleştirildiği andan itibaren, bir güzelleştirme ürünü olarak eyeliner gerçek makyaj severlerin çantalarında yer almaya başladı.

Eyeliner aslında size farklı etki verebilen çok kullanışlı bir üründür. Bu yüzden arada bir deneyin. Size gerçekten iyi gelebilir.