Evimiz adeta bizlerin yansıması olur. Kimileri spor kimileri klasik dizaynlardan oluşur. Evde her bireyin kendine ait alanı vardır. Odalarınız bir nevi kişiliğinizi yansıtır. Bu nedenle ıkeada bulunan farklı dizaynlar, ürünler, mobilyalar, aksesuarlar her zevke uygun şekilde tasarlanmıştır.

Kendi Odanızı Yaratın

Bazen odanız artık gözünüze hoş gözükmeyebilir. Mesela size çocukça ya da geleneksel gelebilir. Zamanla zevkleriniz değişebilir bu nedenle de yeni bir oda tasarlamak istersiniz. Ancak yeni bir oda tasarlamak bazen gerçekten çok pahalıya mal olabilir. Sizin odanız için ayırdığınız bütçe bu değişikliğe izin vermeyebilir. Ancak ıkeada bulunan ürünler sizlere hem maddi hem manevi olarak zorlamadan yardımcı olabilir.

 İkea Mobilyaları İle Odalarını Tasarlamanın Yolları

  • Öncelikle yatağınıza küçük dokunuşlar yapın. Bunun yolu oldukça basittir. Eğer yatağınızdan memnunsanız küçük dokunuşlar ile yatağınızı renklendirebilirsiniz. Örneğin ıkeada bulunan nevresim takımları, yastıklar, kılıflar odanıza bir canlılık katacaktır. Eğer yatağınızdan memnun değil ve onu da değiştirmek istiyorsanız ikeada bunun için yine alternatifler bulabilirsiniz. Çok fonksiyonlu yataklar ilginizi çekebilir.
  • Pastel ya da soft renkler tercih edin. Bu renkler içinizi açacak daima enerji dolu olmanızı sağlayacaktır. Çünkü renklerin gücü oldukça etkilidir. Bu renklerinde duvarlarınızda boya ya da duvar kâğıdı olarak tercih edebilirsiniz. Odanızı kullandığınız aksesuarlarda da bu renkler odanıza canlılık katabilir.
  • Çalışma masanız sürpriz dolu olabilir. Ikeada bulunan çalışma masaları oldukça işlevsel olup, tasarımı tamamen size bırakılmıştır. İçerisinde bulunan çekmeceleri renklendirebilir, raflarını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Uzun yıllar kullanabileceğiniz dolaplar seçin. Bu oldukça işinize yarayacaktır. Daha önce aldığınız mobilyalar ilerleyen zamanlarda çocukça gelebilir. Bu nedenle daha genel her zaman modası geçmeyen dolaplar tercih edebilirsiniz. Ayrıca ikeada bulunan kitaplıklar, dolaplar, üniteler uygun bir tercih olacaktır.
  • Duvarlarınızı bir sergi olarak kullanın. Canlılık herkese iyi gelir. Eve gitmek ayrı bir rahatlıkken odanıza gitmek apayrı bir rahatlıktır. Çünkü o alan sadece bize aittir ve bizim zevkimize göre olmalıdır. Ikeada bulunan tablolar çerçeveler duvarınızı süsleyebilir. Böylelikle odanıza girdiğiniz andan itibaren kendinizi son derece rahat hissedersiniz.
  • Yatağınızın başında bir raf olsun.  Yatağınıza uzandınız ve rahatlamak istiyorsunuz. Bunun için güzel bir müzik eşliğinde kitabınız okuyabilirsiniz. En değer verdiğiniz kitaplarınızın başucunuzda olması gayet iyi bir fikir olabilir. Odanızda bulunan kitaplık dışında yatağınızın hemen yanında bir raf olması hem odanız için iyi bir fikir olabilir hem de sizin için vazgeçilmez kitaplarınızın hemen yanınızda olması güzel bir seçenek olabilir.

Küçük Alanlarınızı Kullanışlı Hale Getirin

İkeada bulunan mobilyaların en büyük özelliği kullanışlı olmasıdır. İster büyük alanlar için ister küçük alanlar için her türlü zevkinize uygun mobilyalar bulabilirsiniz. Özellik yataklar konusunda çok fazla alan kaplamayan ve birçok fonksiyonu içinde barındıran alternatifler mevcuttur. Bu mobilyalarınızı nevresimler, yastıklar, desenli kılıflar, renkli battaniyeler ile süsleyebilirsiniz.

Evinizde yenilik yapmak istiyorsunuz ve yeterli bütçeniz yok. Bu durumda ne yapacağınız çok basit bir ıkea mağazasına giderek orada bulunan ekonomik ve her bütçeye uygun mobilyaları inceleyebilir. Evinize alabilirsiniz. Sadece mobilya konusunda değil mutfağınız, banyonuz, çocuk odası, yatak odası, aydınlatmalar, sehpalar ve diğer aksesuarlar ile gönlünüzce değişime evet diyebilirsiniz.

Ekonomik Çözümler

Ikeada son derece ekonomik modeller mevcut olup, neredeyse her zevke hitap etmektedir. Özellikle birçok fonksiyonu bir araya getirdiği mobilya seçenekleri ile sizlere hem alandan tasarruf ettirir hem de bütçenizden. Böylelikle rahatlıkla yeni bir başlangıca evet diyebilirsiniz. Küçük dokunuşlar ile evinizin havasını bambaşka bir hale getirebilirsiniz.