Doğum Tarihleri; 21 Mayıs – 21 Haziran
Zodyak Elementi; Hava
Gezegeni; Merkür
Etkili Gezegeni; Güneş
Rengi: Sarı, turuncu
Taşı: Agat
Günü: Çarşamba

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcuna mensup olanlar kişi hiçbir zaman karşılarındaki insanlardan fazla zahmet gerektiren ağır isteklerde bulunmaz. Birlikteliğe önem verir, huzurlu bir hayat isterler. En önemli meziyetleri çalışmayı bir zevke dönüştürebilmeleridir. Hür, rahat ve aşkın kollarında geçirdikleri hayatları hiç solmayan bir gençlik timsali gibidir. Onlar aynı zamanda yıldızlara giden yolların kâşifleridir. Sayılara dayalı ölçümlemelerle göklerin haritasını bize sunarlar. Ve yıldızların döngüsünü en iyi onlar bilirler. Doğa bile onların her alanda kendisine hizmete hazır olduğunu bildiğinden dehalarına hayrandır.

İkizler Burcu Erkeği

Sevgi dolu ve canayakındır ikizler burcu erkeği.Tatlı dili, akıcı ve düzgün konuşması ve bilgisiyle karşı tarafı hızlı etkiler. Sürekli hareket halinde olmayı ve bol değişkenli yaşamı sever. Aştan hızlı sıkılma ihtimali oldukça yüksektir. faza sıkılgan olan ikizler erkeğinden fazla sadakat beklememek gerekir. Sıkıştığında, zor duruma düştüğünde pratik zekasına güvendiği için kolayca çözüm üretebilir.

İkizler Burcu Kadını

Sürekli değişime ihtiyaç duyar ikizler kadını, bulunduğu ortamdan çok çabuk sıkılırlar ve kaçmak isterler. Özgürlük onlar için kırmızı çizgidir ve kimse o çizgiyi geçemez. Tatlı dili ve konuşkanlığı sayesinde çok dost edinir. İstediğini bilir ve pratik zekası sayesinde kolayca elde eder.

Aşık İkizler

Aşk söz konusu olunca ikizler burcu pratik zekası sayesinde hızlı davranabilir fakat oldukça kolay vazgeçerler. Uzun ve ciddi ilişki yürütmekte pek başarılı olamazlar. Romantizmden pek hoşlanmazlar bunun yerine ortam değiştirmeyi, gezmeyi tercih ederler. İlişki içerisinde esnek olmaktan hoşlanırlar, partnerleri bu esnekliği kabul ederlerse ilişkiden kaçmazlar fakat ikizler burcu bir kez gitmeye karar verdiğinde hiçbir koşul onu geri getiremez.