Umut verici bir ilk buluşma tarihi, çoğu insanın sabırsızlıkla beklediği bir şeydir. Bununla birlikte, buluşmaya hazırlanmak heyecanlı ve göz korkutucu bir süreç olabilir. Özellikle de daha önce başka buluşmalarda bulunmuş ve başarısız olunmuş ise zor gelebilir. İlk buluşma esnasında dikkate almanız gereken; en iyi yeri belirleme, ne giyeceğiniz, ne yemeği planladığınız ve ne hakkında konuşacağınız gibi birçok faktör vardır.Uygun hazırlıklar yapmanız partneriniz üzerinde harika bir izlenim yaratacak ve ilk buluşmada başarı elde etmenize yardımcı olacaktır. İnanılmaz bir ilk buluşma deneyimi yaşamak istiyorsanız bu ipuçlarını inceleyin.

Benzersiz Bir Buluşma Tarihi ve Yeri Belirleyin

İlk buluşmaya giderken siz veya partneriniz, iyi gitmeyen diğer buluşmaları yaşamış olabilirsiniz. Bu nedenle, bu özel anı unutulmaz kılmalı ve benzersiz olmaya çalışmalısınız. Örneğin, ilk buluşma fikriniz romantik bir akşam yemeği ise, bütçeniz uygun ise sevgilinizi unutamayacağı müzikler sunan güzel ve romantik bir yere götürebilirsiniz. Benzersiz olmak amacıyla  parkta zaman geçirme olanağı verecek piknik gibi bir şey de düşünebilirsiniz.

Partnerinize Doğru Şekilde Sorun

Partnerinize, dışarı çıkma teklifini sorma şekliniz önemlidir ve ilk randevunuzun nasıl olacağını belirler. Bu durumda, ona bir metin veya çağrı yoluyla sormaktan kaçınmanız önerilir. Bunun yerine, anı daha unutulmaz kılmak için onunla bizzat konuşun. Gariplikten kaçınmak için zaman ve yer de dahil olmak üzere, ona söylemek istediğiniz tüm ayrıntıları vermeye çalışın.

Doğru Şekilde Giyin

Giyiminiz, ilk kez buluşuyorsanız çok önemlidir ve hakkınızda ilk izlenimi yaratacaktır. İlk randevunuzda nasıl giyineceğiniz, özellikle de gelecekte eşiniz olma olasılığı düşünülürse partnerinizin aklına sürekli gelecektir.  Hayatınızın geri kalanı boyunca sizi hatırlaması için,özel kıyafetlere sahip olduğunuzdan emin olun. Rahatsız olacağınız bir şey giymekten kaçının. Giyiminizin gideceğiniz yere uyduğundan emin olun.

Buluşmada Davranışlarınıza Özen Gösterin

Randevunuz esnasında göstereceğiniz davranış biçiminiz, olumlu veya olumsuz hatırlamanızı sağlar. Bunu aklınızda tutarak, size çeşitli hizmetler sunan diğer insanlarla nasıl iletişim kurduğunuza veya onlara yaklaşımınıza dikkat edin. Örneğin bir lokantada, alışık olmasanız dahi personele hitap ederken görgü kurallarına uyun ve kullanacağınız kelimeleri özenle seçin. Partnerinizin sizi sorumlu ve iyi huylu bir insan olarak görmesine izin verin.

Buluşmada Ne Konuştuğunuza Dikkat Edin

Konuştuklarınız, buluşmanızın en unutulmaz kısmıdır. Gergin olabileceğiniz için önceden konuşmak isteyebileceğiniz bazı konuları düşünün.

Bir randevunuzda olduğunuzu unutmayarak, okul veya iş hakkında çok fazla ayrıntıya girmekten kaçının. Ancak ikinizi içeren başka konulardan bahsedebilirsiniz. Konuşma sırasında siyasi konulardan kaçınmak da tavsiye edilir. Partnerinize kendisini ifade edebilecek zaman verin, çünkü bu onun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

İyi Bir Dinleyici Olun ve Birçok Sorudan Kaçının

Buluşma esnasında partneriniz tarafından takdir edilmek istiyorsanız, onun  söylediklerini dinleyip buna göre yanıtlar vermeniz gerekir. Bu nedenle, konuşmaları kesintiye uğratmayın. Tüm dikkatinizi konuşmaya odaklamaya hazır olun. Konuşurken, söylediklerini takip ettiğinizi göstermek için göz temasını koruyun ve başınızı sallayın. Ayrıca konuştukları hakkında sorular sorabilirsiniz. Bu ilginizi çektiğini gösterecektir. Ancak, çok fazla sorgulamanın yarardan çok zarara neden olabileceğini de unutmayın.

Farklı Görüşleriniz Olan Sorunları veya Konuları Tartışmaktan Kaçının

Siz ve partneriniz, çeşitli konularda farklı görüşlere sahip olabilirsiniz. Buluşmayı unutulmaz bir an yapmak istiyorsanız, zayıf tartışmalara neden olabilecek tüm konulardan kaçınmanız gerekir. Öte yandan, kusurlarınız hakkında konuşma zamanı da değildir. Nasıl göründüğünüz veya ne sunduğunuz için üzülmeyin. Bunun yerine, doğal olun ve onlara sunduğunuz şey için sizi sevmelerine izin verin.

Buluşmayı Nasıl Bitirdiğinize Dikkat Edin

Keyifli ve akılda kalıcı bir buluşma, son anlarıyla mahvedilebilir. Bu nedenle, ayrılma zamanı geldiğinde, konuştuğunuz eğlenceli bir şeyi hatırlatın ve böyle bir zamanı nasıl geçirmek istediğinizi onlara anlatın. Ayrıca bilinenin aksine, buluşma sonunda onları öpmek için hızlı davranmayın, özellikle de şu anda bununla ilgilenmediklerini fark ederseniz. Eve döndükten sonra partnerinize gönderebileceğiniz bir mesaj bile, sizi akıllarında daha kalıcı yapabilir.