İlluminati, aydınlanma dönemi gizli toplumu olan ve dünya işlerini çeşitli yollarla kontrol ettiği düşünülen gruba verilen isimdir.

Devlet kurumlarına ve şirketlerine grup üyesi olan insanları yerleştirerek, yeni bir dünya düzeni kurmalarını sağlayacak siyasi güç ve etki kazanma çalışma yapmaları ile bilinirler. Grubun etkili politikacılar ve entelektüellerden oluştuğuna inanılmaktadır. Dünyada en çok bilinen komplo teorilerinden biri olarak kabul edilir. İlluminati kurbanları da son yıllarda ortaya çıkan İlluminati teorileri arasında en yaygın olanıdır. Buna göre; dünyanın dört bir yanındaki oldukça önemli insanlar Illuminati tarafından öldürüldü iddiası oldukça güçlü bir iddiadır.

İşte karşınızda Illuminati tarafından öldürüldüğü iddia edilen 10 ünlünün listesi:

10. Marilyn Monroe, Amerikalı Kadın Oyuncu

Monroe , başarılı bir Amerikan Modeli, Şarkıcı ve oyuncuydu. Uyuşturucu kullanımı ve alkolün kurbanı oldu. Uyuşturucu kullanırken doz aşımı nedeniyle öldüğüne inanılıyor. Ölümü intihar olarak ifade ediliyor olsa da, bazı komplo teorisyenleri tarafından İlluminati üyelerince zehirlendiğine inananlar var. Marilyn’in güçlü erkeklerle gizli ilişkileri olduğu ve bunların arasında İlluminati üyelerinin de bulunduğu iddia edildi. İlluminati tarafından, Monroe’nun üyeler aracılığı ile bazı bilgilere erişebileceği ihtimali olduğundan şüphe edildi. Bu endişe ile İlluminati’nin, onun ölüm kararını aldığı güçlü rivayetler var.

9. Jimi Hendrix, Amerikalı Gitarist

Tüm zamanların en efsanevi gitaristlerinden biri olarak kabul edilen Hendrix, 18 Eylül 1970’de 27 yaşında vefat etti. Genç yaşta hayata veda eden ünlü müzisyenin ölümünde de İlluminati’nin bir rolü olduğu düşünülüyor. İddialara göre, Hendrix’in yöneticisi (Mike Jeffrey) ölümünü düzenledi. Tıbbi raporlara göre, Jimi Hendrix güçlü ağrı kesiciler ve vücudunda belirsiz bir miktarda kırmızı şarap olmasından dolayı hayatını kaybetti.

8. John F Kennedy, ABD Başkanı

JFK , ABD’nin 43 yaşında en genç yaşta başkanı olarak tarihte ki yerini alıyor. Amerika’yı zor soğuk savaş yıllarında yönetti ve başkanlığı boyunca Sovyetler Birliği ile ilişkiler kurmak için çaba harcadı.
Kennedy’nin Illuminati için çalıştığı iddiaları var ve gruba direnmeye başladığında, suikast kararı verildiği iddia ediliyor. Bu komplo planı ile ona suikast düzenleyen kişi de kusursuz bir şekilde idam edildi. Suikastın bir başka olası nedeni, İlluminati finansörlerinin silah ticareti geçmişi gösterildi. Onların ticaretini önemli ölçüde etkileyebilecek Vietnam Savaşı’nı sona erdirme kararı almıştı. JFK Illuminati’yi açığa çıkardığını gösteren çevrim içi birkaç video da bulunuyor.

7. Amy Winehouse, Şarkıcı-Söz Yazarı

İlluminati üyelerinin, inançları gereği insanları kurban ettikleri biliniyor. Amy Winehouse’un İlluminati tarafından kurban edildiğine inanılıyor. Bir röportajında Winehouse, birinin onu tehdit edip etmediği sorusuna yanıt olarak “bir kişinin beni bir üçgen yapmaya çalışıyordu” dedi. İlginç olan şey, piramit ve üçgenin iyi bilinen bir Illuminati sembolü olduğudur. Amy 28 yaşındayken öldü. Ölümünün nedeni aşırı dozda uyuşturucu ve alkol olarak belirtildi. Amy çok genç yaşta ölmekten daima korktu. Vefat etmeden 3 yıl kadar önce İlluminati hakkında konuştuğuna inanılıyor.

6. Elvis Presley, Şarkıcı

Rock’n Roll Kralı olarak bilinen Presley, 16 Ağustos 1977’de vefat etti. Milyonlarca hayranı vardı ve belli ki etki düzeyi Illuminati üyelerini rahatsız etti. İktidara karşıydı ve sık sık şarkılarında söz etmeyi ve halka açık konuşmayı ihmal etmiyordu. Illuminati’nin Presley’i öldürmeyi seçtiği yol ise, tutarlı ve aşamalı ilaç dozlamasıydı. Presley için piyano çalan Tony Brown, Presley’in sağlığının yaşamının son iki yılında kötüleştiğini söylüyordu. Sonunda miyokard enfarktüsü ölmesine neden oldu ve bunda aldığı ilaçların etkisi vardı.

5. Kurt Cobain, Şarkıcı-Söz Yazarı

Kurt, rock grubu Nirvana’nın solisti ve gitaristiydi. Cobain, dünyayı ölçmesi zor düzeyde etkilemeyi başaran insanlardan biridir. Müzik ve yıldız performanslarıyla izleyicilerini her zaman etkilemeyi başardı. Komplo teorisyenleri, İlluminati’nin sonunda milyonlarca insanı dolaylı olarak etkileyecek olan Kurt’u, kontrol etmek istedi. Kurt’un, Illuminati’nin teklifini reddettiğine inanılıyor. İlluminati her zaman nüfuz ve şöhretli insanlardan korkan bir grup olmuştur. Kurt’un ölümü intihar olarak biliniyor ve bu konuda herhangi bir soruşturma yapılmadı. Kurt’un intihar notundaki son sözleri “Artık tutkum yok ve bu şekilde hatırlayın. Solarak kaybolmaktansa, yanmak daha iyidir”. Bugün bile bazı insanlar Kurt Cobain’in öldüğü koşulları tartışmak istiyor.

4. John Lennon, Şarkıcı-Söz Yazarı

Beatles’ın baş şarkıcısının özel bir tanıtıma ihtiyacı yok. Bu asi şarkıcı ve barış aktivisti Paul McCartney, George Harrison ve Stuart Sutcliffe ile birlikte Beatles grubunu kurdu. Beatles grubunun Illuminati tarafından; dönemin gençliğini uyuşturucuya yönlendirerek,  aile ve eğitim konusunda hakkında olumsuz tutum almasına neden olacak diye endişe verici bulunduğu düşünülüyor. John Lennon’un Mark David Chapman tarafından öldürüldüğüne inanılıyor. Görünüşe göre katl, Illuminati’nin zihin kontrolü altındaydı. Lennon, sürekli olarak FBI ve INS’nin gözetimi altında izleniyordu.

3. Bruce Lee, Oyuncu

Lee sadece dövüş sanatçısı değil, ayrıca oyuncuydu. Filmlerde rol aldığı gibi gerçek bir filozof olarak bilinir. Bruce Lee’nin ,olağanüstü ve insanüstü yeteneklere sahip olduğu aktarılır. Gizemli koşullar nedeniyle vefat etmeden önce, sık sık şeytanlar tarafından araştırılmaktan bahsetti. Lee son derece etkiliydi ve Illuminati için bir tehdit olarak kabul edildi. İddialara göre Illuminati için çalışan bir kadın tarafından güç kaybetmesine ve sonunda yaşamını kaybetmesine neden olan bir ilaçla öldürüldü. Lee’nin zihni ve bedeni üzerindeki kahramanlığı düşünüldüğünde bu tartışmalıdır. Resmi raporlar ve kaynaklar Bruce’un bir kaza olarak vefat ettiğini belirtiyor ama bu net olarak bilinmiyor. Lee’nin resmi otopsi raporunda sebebi “talihsizlik sonucu ölüm” olarak belirtilmektedir. Bruce Lee efsanesi 32 yaşında çok genç yaşta Dünya’ya veda etti.

2. Michael Jackson, Şarkıcı-Dansçı

Pop müziğinin kralı olarak adlandırılan Michael Jackson‘ın, konserlere tekrar dönmeden sadece birkaç gün önce İlluminati üyeleri tarafından suikasta uğradığı düşünülüyor. Michael, iddialara göre Illuminati’nin bir parçasıydı. İlluminati’nin müzik endüstrisindeki her şeyi kontrol etmeye çalışarak elde edebileceği gücü fark ettikten sonra onlara karşı konuşmaya başladı. İşler onunla grup arasında kötüleşti. Michael, defalarca grubun kendisini bir çocuk tacizcisi olarak karalamaya çalıştığını iddia etti. Kızı bile, Illuminati’nin babasının ölümünün arkasındaki neden olduğunu iddia etti . Kız kardeşi ve erkek kardeşi, geçmişte komplo hakkında konuşmuştu. Michael’ın ölüm nedeni, nihai raporlarda cinayet olarak belirtildi.

1. Martin Luther King Jr, Amerikalı Aktivist ve Bakan

İnsanlık tarihinde iz bırakan Martin Luther King, amaç dolu bir yaşam sürdürme konusundaki sürükleyici konuşmaları ve felsefesi ile biliniyor. Milyonlarca insanı etkilemeyi başaran biri olarak kabul ediliyor. Sivil haklar hareketinin, ölümüne kadar en önemli sözcüsü ve lideri olarak kabul edilir . King, güçlü yapısıyla bilinse bile bu gücü insanları manipüle etmek için kullanılabilecek araç olarak kullanmadı. Pozitivizmi ve eşitliği yaymanın güçlü bir savunucusuydu.

İlluminati’nin mali tedarikçilerinden bazıları, silah ticareti yapan insanlardı ve Vietnam Savaşı’nı destekliyorlardı. Silah endüstrisi Vietnam Savaşı’nın uzamasıyla daha büyüdü. King, savaşa karşı konuşmaya başladı. İlluminati için hedef oldu ve düzenlenen suikast ile öldürüldü.