En iyi Minecraft kreasyonlarını bulmak oldukça zor bir iştir. Ancak sizler için en inanılmaz örneklerden bazılarını bulduk. Birkaç Minecraft üreticisinin aşırı hayal gücünden çıkan bu yaratımların çoğu aklınızı başınızdan alacak.

King Kong vs T-Rex

İşte T-Rex ile King Kong karşık karşıya geldi ve muhteşem görünüyor. Minecraft zemininde savaşan devasa canavarlar var. Bu canavar, micko ve yaratıcı mod yayınlanmadan 2012 yılında Frostbyte tarafından tasarlandı.

Uzay Mekiği

Bu uzay mekiğinin atmosfer üzerinden uçabileceğinden emin değiliz. Kendi roketini yapma fikri bile gayet güzel görünüyor.

Bir Minecraft Metropolü

Detaylara, sabra, saatlerce emek harcamaya ve serbest zamanlara dikkat etmelisiniz. Bu Minecrafter muhtemelen hepsine sahip biriydi. Bu etkileyici yaratım 2013 yılında sevgi ile hazırlanmış gibi görünüyor. Şu an bile daha az etkileyici değil. Game of Thrones’dan King’s Landing’i temsil ettiği söyleniyor.

Sulardan Bir Görünüm

Modern teknoloji ile yeniden tasarlanan eski ama muhteşem bir uygarlığın görünümü gibi.  Üstelik sudan bakılmış ve yansımış gibi hayli etkileyici görünüyor.

Kuş Bakışı

Bu Minecraft şehrine, yakın bir kuş bakışı ile bakmak oldukça etkileyici. Küçük evlerden yükselen yer işaretlerine kadar, bu yaratılış her şeye sahip görünüyor.

Bir Şişe Bir Gemi

Hobi olarak cam şişelerde model gemiler inşa etmeyi sevenler bulunuyor. Minecraft’ta şişe içine her şeyi inşa ederek işleri bir adım daha ileri götürmüşler.

Modern Şehir Manzarası

Ciddi yetenekleri olan bir başka Minecrafter. Bu etkileyici şehir manzarası Minecraft içinde inanılmaz bir şekilde hazırlanmıştır ve ilk bakışta gerçek bir şehirle kolayca karıştırılabilir.

Muhteşem Bir Ağaç Ev

Bu mütevazı ağaç evi, listemizdeki diğer Minecraft kreasyonları kadar etkileyici olmayabilir, ancak kesinlikle harika bir manzara. Bunu, içine girip gerçeklikten kaçmak için harika bir yer olarak hayal edebiliriz.

SimCity?

Yukarıdan bakıldığında bize bir şekilde SimCity’yi hatırlatan bir başka şehir kurma projesi.

Cyberpunk

Gerçek olamayacak kadar iyi görünebilir. Ancak Cyberpunk 2077 bu yıl çıkana kadar, bu muhteşem Minecraft haritası Night City’nin teknolojik geleceğine en yakın olan olabilir.

Limandan Bir Görünüm

Bir başka Minecraft şehri örneği limanı içine almış. Ancak farklı bir açıdan bakıldığında oldukça farklı görünüyor, ancak daha az etkileyici değil.

Çalışan Bir Havaalanı

Her büyük şehrin bir havaalanına ihtiyacı var ve bu çok doğru örnek etkileyici olabilir. Bir uçak filosu ve hatta ayrıntılı bir park yeri ile harika bir rekreasyon.

Uçak Kazası

Bazıları bu uçağın bu ormanda gerçekten düşecek kadar kötü olmadığını söyleyebilir. Yapmak için oldukça çaba sarf edilmiş ve detaylar nedeniyle takdir edilmelidir.

Kış Sarayı

Bu Minecrafter, kraliyet ailesine uygun bir Saray yaratmaya başladı. Detayları yanında heybetli varlığı ile muhteşem ve karmaşık bir bina.

Dijital Bir Roma İmparatorluğu

Minecraft’ta sevgiyle yaratılan bir başka eski uygarlık. Bu sefer Roma benzeri mimari deniz kenarında harika bir şekilde inşa edilmiştir.

Akropolis

Antik Roma’dan antik Yunanistan’a geçmek bizi, antik dünyanın harikalarından biri olan Atina Akropolü’ne götürür. Çarpıcı bir site ve bu Minecraft haritasında gerçekte olduğu kadar etkileyici.

Bütün Bir Dünya

Sadece tek bir şehir inşa etmek veya etkileyici bir yapı inşa etmekle yetinmeyen bu Minecrafter aslında farklı konumlar, temalar ve manzaralarla tüm dünyayı inşa ediyor.

SS Augusta Victoria

Bu şaheser Drash2005 tarafından yaratıldı ve 1888 yılında denizlere yelken açan gerçek gemi SS Augusta Victoria’nın bir Minecraft kopyası olarak tasarlandı. Bu Minecraft versiyonu, etkileyici bir başarı olarak orijinal gemi ile aynı boyutlarda bile inşa edildi.

USS Enterprise

Star Trek meraklıları buna bayılacak. JackethSP, Minecraft’ta USS Enterprise’ı yarattı. Planet Minecraft’ta birçok Star Trek tasarımından biri, ama bu sadece ihtişamıyla gözümüze çarpıyor.

Game of Thrones

Game of Thrones’dan esinlenerek Maruku 2012’nin bir başka klasik tasarımı. Burada, George RR Martin’den esinlenilen ve Minecraft’ta hazırlanmış parlak detaylı bir dünya gösteriliyor.

Minas Tirith

Gondor’un başkenti olan Yüzüklerin Efendisi Minas Tirith, Peter Jackson’ın çarpıcı filmlerinde görünen versiyona göre yeniden yaratıldı.

Chicago Yukarıdan Görünüm

Minecraftçıların, ikna edici ayrıntılarla gerçek hayattaki yerleri yeniden yaratmaya takıntılı olduğu anlaşılıyor. Chicago’nun yukarıdan görünümü yapılmış bunlardan biri.

Anfield

Böyle sadık bir başka rekreasyon. Futbolun şu anki devlerinden olan Liverpool FC’nin tarihi ev stadyumu olan Anfield, yeni eklenen Ana Stand ile birlikte geliyor.