1 milyar aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram hızla büyümeye devam ediyor. Bu da takipçi rekabetini beraberinde getiriyor. Facebook’a ait fotoğraf paylaşım dünyasında kimin en çok takip edildiğini merak ediyorsanız,

Instagram 2020’de en çok takipçisi olan ilk 10 hesap:

10. Taylor Swift: 127 milyon takipçi

Taylor, profilinde bir şeyler paylaşmak söz konusu olduğunda, inanılmaz dans becerilerini ve kedilerini Instagram’da paylaşmaktan korkmuyor. Taylor düzenli olarak yeni albümleri hakkında bazı önemli bilgileri paylaşıyor.  Halen Justin Bieber’a karşı 10. sıradaki yerini küçük bir farkla elinde tutuyor.

9. Neymar: 133 milyon takipçi

neymar

Neymar Jr., listedeki ilk futbolcumuz. İlk diyoruz çünkü başka futbolcu da var.  Şu anda Paris Saint Germain ‘de oynuyor. Neymar’ın Instagram Hikayeleri başka futbolcularınn fotoğraflarıyla dolu. Lüks yaşam tarrzının tadını çıkarırken popüler ünlülerle takılıyor. Ara sıra fitness videoları yayınlıyor.

8. Beyonce: 141 milyon takipçi

beyonce

Beyoncé,  şimdiye kadar en çok albüm satan kız gruplarından Destiny’s Child’ın baş şarkıcısı olarak tanındı.  2017’de Instagram’dan yaptığı hamilelik duyurusu tüm zamanların en çok beğeni alan Instagram içeriği. 

7. Leo Messi: 143 milyon takipçi

messi

Lionel Messi, FC Barcelona ve Arjantin milli takımında oynuyor. Bir ara milli takımı bıraktığını açıklasa da hayranlarının baskısı sonrası geri döndü. Instagram’ı çok aktif kullanmıyor olmasına rağmen en çok takipçisi olannlar listesinde yedinci sırada yer alıyor.

6. Kim Kardashian West: 160 milyon takipçi

kim kardashian

Kim Kardashian aktif bir sosyal medya kullanıcısı. Kardeşleri Kendall Jenner, Khloé Kardashian, Kylie, Kourtney Kardashian da aynı şekilde popüler. Paylaştığı içeriklerde kızkardeşleri, sevimli çocukları veya son makyaj koleksiyonunu gösteriyor. 

5. Kylie Jenner: 162 milyon takipçi

kylie-jenner

Kylie, bu listede ablasını geçiyor. Kylie Cosmetics markasıyla dünyadaki en geç milyarder oldu ve servet kazandı. 162 milyon takipçisi olan Jenner’ın markasının yaklaşık 24 milyon takipçi var. Kylie’nin içeriklerinde malikaneler, havuzlar, özel jetler ve  süper arabalar yer alıyor

4. Selena Gomez: 168 milyon takipçi

selena gomez

Selena Gomez en başarılı Instagram ünlülerinden birisi olabilir, ancak oyuncu  telefonunda uygulamanın yüklü bile olmadığını açıkladı. Gomez bir zamanlar en çok takipçisi olanlar listesinin başında yer alıyordu. 

3. Dwayne Johnson: 172 milyon takipçi

dwaynne

Dwayne “The Rock” Johnson genellikle egzersizlerini paylaşıyor.

2. Ariana Grande: 175 milyon takipçi

ariana grande

Ariana Grande’nin Intagram fotoğraf koleksiyonu siyah beyaz ve vintage tarzında resimlerle çok şık duruyor. 

1. Cristiano Ronaldo: 204 milyon takipçi

ronaldo

Geldik bir numaraya. Yakışıklı ve iyi bir futbolcu olunca dünyanın en çok takip edilen kullanıcısı oluyorsunuz.  Cristiano Ronaldo bu zamana kadar sadece Instagram’da yayınladığı reklamlardan yaklaşık 50 milyon dolar kazandı. Messi’nin 25 milyon dolarının 2 katı… 

İşin tuhafı, en çok takip edilen Instagram hesabı 2020’de 330 milyon takipçisi ile @instagram’ın kendisidir.