Jawline, son yıllarda en popüler dolgu haline gelen jawline dolgusu (çene hattı dolgusu) gerçekten yüzü oldukça güçlü, zarif ve ince gösteren bir dolgu uygulamasıdır. Genel olarak yüz bölgesinde üst yüz dediğimiz alın, göz çevresi, şakak dolgu uygulamaları yapılabilirken, orta yüz bölgesinde elmacık kemikleri, yanaklar ve nazolabial çizgilere dolgu uygulanmaktadır. Alt yüz bölgesindeki dolgu uygulamalarından bir tanesi jawline denilen, çene hattı boyunca çene köşesine ve çene ucuna yapılan dolguların bir bütünüdür. Bunun haricinde dudaktan aşağı inen marionette çizgilerine, mental çizgilere ve çene ucuna da alt yüz dolguları yapılabilmektedir.

Jawline Dolgu Fiyatları

Kişinin çene ucu geride olduğu zaman yüz bölgesi daha yuvarlak, daha şişman gözükür. Özellikle bu kişilerde gıdı ön plandadır. Hasta zayıf bir insan olsa bile çene ucu küçüklüğü ve geriliğinde sanki gıdısında yağ varmış hissi uyandırır. Bu durum kişilerde tipik bir yüz görünümü oluşturur. Bu problem çene ucu dolgusu yapılarak düzeltilebilir. Çene ucu dolgusu anında sonuç veren, kişi aynaya baktığı anda daha iyi olduğunu hissettiren bir dolgudur.

Jawline Dolgular Nasıl Uygulanır?

Yüzdeki hacim eksikliklerini ve kırışıklıkları gidermek için yapılan tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi çene (Jawline) dolgusunda da alerjik reaksiyon riskinin neredeyse olmaması ve güvenilir olması nedeniyle hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılır. İşlem öncesinde, kişinin yüz şekline ve hatlarına göre doğru oranı sağlayacak şekilde çenedeki sorun değerlendirilir ve dolgu enjeksiyonu uygulanacak alanlar belirlenir. Uygulama bölgesine anestezik krem sürüldükten sonra ihtiyaç duyulan alanlara mikroenjeksiyon veya kanül yardımı ile hyaluronik asit dolgular enjekte edilir.

Jawline Estetik

Jawline Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Jawline dolguları hem iğne ile hem de kanül ile deri altına ve kemik üstüne uygulanabilir. Bu dolgular yaklaşık 1 hafta sonunda dokuyla bütünleşir ve seçilen dolgu materyaline bağlı olarak 1-2 sene kadar kalıcılığı olacaktır. Uygulama sonrası hemen çarpıcı bir görüntü oluşacak, 1 hafta sonra görünüm daha iyi olacaktır. Jawline dolgu uygulaması sonrasında birkaç gün hafif ödem ve sertlik hissedilebilir.

Jawline Dolgusu Nedir ve Fiyatları Ne Kadar?

Jawline Dolgu Fiyatları

Jawline dolgu fiyatları Ocak 2020 itibariyle kişiden kişiye göre değişmektedir. Bunun için bir kaç farklı yerden teklif almanız en doğrusu olacaktır.

Jawline Dolgusu Nedir ve Fiyatları Ne Kadar?

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan işlemden sonra kişi normal günlük yaşantısına rahatlıkla devam edilebilir. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyon alanlarında geçici ve kısa süreli hafif kızarıklık, şişlik ve morluk görülebilir. Uygulamanın etkileri işlemden 2 ila 3 gün sonra ortaya çıkmaktadır. İşlem sonrasında bir ila 2 gün süreyle sıcak banyodan, sauna ve hamamdan kaçınılması önerilir.