Her kadının sevdiği ya da orgazmı garanti eden belirli pozisyonları vardır. Sizin için neyin işe yaradığını bilmek, zirveye ulaştığınızdan emin olmanın kesin bir yoludur. Sonuçta, orgazm kolay değil.

Cinsel ilişki yaşayan kadınların sadece yüzde 25’i orgazm olabiliyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri henüz nasıl orgazm olacağını bilmemesi, bizde bir kadını orgazm edebilecek en sevilen pozisyonları sizler için sıraladık.

1 – Misyoner

Kadın sırt üstü yatar, erkek de kadının üzerindeki yerini alır. Partnerinizle tutkunuzu paylaşmanızı sağlayan misyoner pozisyonunun orgazm oranı her iki taraf için de oldukça yüksektir.

2 – Jokey

Kadının üstte erkeğin altta olduğu jokey pozisyonunda yönlendirme kadının elindedir. Sekse dilediği gibi yön verebilen kadın için orgazmı kolaylaştıran jokey pozisyonu, görsel olarak uyarılan ve tahrik olan erkek içinde oldukça keyifli bir yolculuk olacaktır.

3 – Doggy

Bu pozisyon kadının G noktasına ulaşmayı kolaylaştırmasıyla en çok tercih edilenlerin başında gelir. Kontrolü bir nevi erkeğin eline bıraksa da tempoyu kadının belirlemesini sağlayan bu pozisyon küçük bir güç oyununa dönüşerek sınırlarınızı zorlamanıza da yardımcı olabilir.

4 – Spoon

Orgazmı kolaylaştıran pozisyonlardan biri olan kaşıkta hem içeriden hem dışarıdan uyarım sağlanabilir. Erkek, klitorisi de uyararak iki yönlü orgazmı sağlayabilir.