Kapı deliği kameraları, uygunsuz biçimde kullanılmasıyla ünlendi. Ancak kullanmanın gerçekten faydaları var. Gözetleme deliği kameralarını satın almanızın başlıca sebebi güvenlik olmalıdır.

Yakın zamana kadar kapılarımız geleneksel gözetleme deliklerine bile sahip değildi. Kimin geldiğini öğrenmek için “kim o” sorusunu sormamız gerekiyordu. Artık gözetleme delikleri için, görüntülü kameralar mevcut.  Bu ve benzeri akıllı ev sistemleri her geçen gün daha fazla insanın hayatına giriyor.

  • Ziyaretçilerinizi görün

kapı deliği

Kapı deliği kamerası ile ön kapınızı kimin çaldığını görebilirsiniz. Geleneksel kapı delikleri sınırlı bir görüş alanına sahiptir ancak kameralar geniş açıya sahiptir.

  • Acil bir duruma hazırlıklı olabilirsiniz

Hareket sensörlü kameralar ile ekstra güvenlik imkanın sağlanıyor. Birisi kapınızı çalmak yerine hırsızlık yapmaya gelirse, bunu görebilirsiniz. 

  • Engellilere ve yaşlılara avantaj sağlayacak

Evde yaşlı biriyle yaşıyorsanız, kendi başlarına kalmaları gereken zamanlar olacaktır. İçeri girmeden önce ziyaretçilerini görebilecekleri bir cihaza sahip olmaları harika olacak. Geleneksel gözetleme delikleri, yaşlılar için muhtemelen rahatsız edici olabilecek bir yükseklikte bulunur; bir gözetleme deliği kamerası olması bu sorunu çözecektir. Kameraya bağlı bir monitörle, diğer tarafta kimin olduğunu görmelerini kolaylaştırabilirsiniz.

  • Ziyaretçiniz tarafından görülmez kalmanıza yardımcı olur

Kapı deliğinden baktığınızda karşı taraf gölgenizi görebilir. Kapı deliği kameraları ile bu stresten de kurtulabilirsiniz.

Bu şekilde istenmeyen bir kişi ziyarete gelirse, kapıyı cevaplamanız veya gözetleme deliğinden bakmak için ona yaklaşmanız gerekmez.