Mucitler zamanın başlangıcından beri var. Mucitler, birinin alevi bulması ile başlayan süreç oldu ve günümüzde bir telefonun inovasyonuna kadar farklı gelişmelere şahit oldu. Mucitler ile ortaya çıkanlar, hayatımızı kolaylaştırmak için etkili oluyor. Ancak bu icat denebilecek değişikler arasında faydası pek bilinmeyen, gerçekliğimizi değiştirebilecek düzeyde bulunmayanlar da bulunuyor. Bunların ortak özelliği elbette tam anlamı ile başarıyı yakalayamamış ve gün ışığına ulaşamamış olmasıdır. İşte muhtemelen hiç gözlemleme olanağı elde edemeyeceğimiz ve kimsenin bilmediği 10 icat.

10. Kişisel Nükleer Reaktör

Atomun gücü biliniyordu ve bu yönde çalışmalar tarih boyunca sürekli yapıldı. Atom kapasitesinin yaşamda kullanılmasına yönelik olarak farklı yöntemler, fazlaca konuşuldu. Atom gücünün küçük bir kısmını donatabilme kapasitesi bile, bitmez tükenmez bir güce sahip olmak anlamına gelebilirdi.

Bu yeniliğin yapısı, mahallelerin ortasında yer alacak küçük bir sera çeşidiydi. Bu yenilik, cazip bir nesil yaratmanın güvencesi olacaktı. Bu, bir güç merkezi noktası olacak ve iktidara sahip birçok kişiye güç sağlayacaktı. En iyi yanı ise sınırsız güçle beraber, yüksek enerji faturalarından kurtarılmış olacaktık. Ancak projesinin finans uzmanları, ani biçimde kayıplara karıştı.

9. Elektrikli Araba

1990’ların sonunda, GM tamamen elektrikli bir aracı üreten ve pazarlayan ilk şirket oldu. Şu anda var olan yüksek hacimli melez araçlara göre büyük görünmese de, bu araç türünün ilk örneğiydi. Gaz motorlarını basitçe elektrikle çalışabilen motorlarla birleştirmede günümüzdekilere göre daha liberal olan metodolojisi bulunuyordu. Şu an bile gaz gerektirmeyen iyi tanıtılmış bir araç henüz görünmüyor. GM, EV1 motoru ile sadece 800 tane üretti. Ancak bu araçlarda pil kontrolü hataları ortaya çıktı. Tüm araç serisini hurdaya çıkardılar. GM, elektrikli araçları için büyük bir teklif aldı ama ilk üretiminin düzenlemesini yapmayarak teklifi reddetti. Gerçek ret nedeninin, petrol organizasyonlarından gelmiş olabilecek aşırı baskı olduğu düşünüldü.

8. Sloot Dijital Kodlama

Bu icat, 1999’dan beri gerçekte gözlemlenmedi. Günümüz yenilikçi ortamında bu kodlama icadı; son teknoloji PC ile taşınabilir cihazların, alan ve kapasite yeteneklerini gerçekten değiştirmiş olabilir. İcat sahibi Hollandalı tasarımcının adı Romke Jan Bernhard Sloot’tur. Teknolojisiyle bilgi temelde birleştirilebilir. Bu yeniliği hem test etmek hem de pazarlamak için kullanılan tanımlama, tam boy bir hareketli görüntünün 8 kilobayt büyüklüğüne kadar olan baskısıdır. Günümüzdeki sistemlerde bile, düşük kaliteli bir video belgesi fazla yer gerektirir ve daha yüksek kalitede bir video kaydı çok daha fazla bilgi gerektirmektedir.

Çözme prosedürü için kesin hesaplamada 370 megabaytlık küçük bir miktar kullanıldı. Sloot, aynı zamanda 64 kilobaytlık bir çipten 16 tam film oynayarak girişiminin başarısını gösterme seçeneğine sahipti. Alıcılar ve spekülatörler bu şaşırtıcı yenilik için düzenlemeyi istedi. Sloot, ilk kaynak kodlarını teslim etmeden sadece birkaç gün önce şüpheli koşullarda ortadan kayboldu.

7. Kalp Hastalığı Tedavisi

Kalp hastalığı, koroner bir hastalık olarak dünyadaki herkesi etkiliyor.Uzun zaman önce insan kardiyovasküler hastalıklarına yönelik onarıcı fikirler, bireysel olarak açık tehlike faktörlerine odaklanıyordu. Kalıtsal, metabolik, gelişimsel ve klinik kanıtlara dayanarak burada patojenik ve yardımcı bir metodoloji sunuldu.

Amerikan Tabipler Birliği’ne (AMA) göre, bu tedavinin kendisini ve arkasındaki uzmanları mahvedecektir. Bildirileri şeffaf bir şekilde, “İnsan Kardiyovasküler Hastalık Teorisi’nin Bir Araya Getirilmesi Teorisi” ile hafifletilen arşivlenmiş koroner hastalık vakalarının görülme biçimine meydan okudu. Bununla birlikte, tedaviyi deneyen bazı kalp hastaları epizodik olarak durumlarının daha da kötüleştiği görüldü.

6. Bulut Avcısı

Maine bölgesinde yaban mersini toplanmasını etkileyen kuru bir mevsim gören araştırmacı Wilhelm Reich, o zamandan beri “ Cloudbuster ” olarak adlandırılan bir gelişme yaptı .

Bilim kurgu gibi gelebilir ama, yaptığı bu makineyle ilgili temel çabayı açıkladığı Bangor Daily News tarafından verilen habere göre bölgede herhangi bir sağanak için gösterge yoktu. Reich’ın uzun süre harekete geçmeye hazır olduğu makineyle, fırtına sisleri çerçevelendi ve 0.64 santimetre (0.25 inç) yağmur yağdı. Reich’ın inovasyonu kapatıldı. Çalışmaları ve modelleri ele geçirildiği için yasama organı içindeki bir kuruluşu zayıflattığı anlaşılıyor. Cloudbuster makinesinin hiçbir zaman ikinci bir testi yapılmadı. Yine de, yaratıldığı takdirde, beslenme eksiklikleri tüm dünyada varlığını durdurabilir.

5. Kenevir Biyoyakıt

Kenevirin zenginliği etonel içermesinden geliyor. Etanolü bu çığır açan tesisten çıkardığınızda, gerçek değerini gösterebiliyor. Tesis karbondioksiti, ağaçlara göre önemli ölçüde daha hızlı tüketir. Biyodizelden çıkan karbondioksit deşarjları, bitkilerde fotosentez prosedürü ile yeniden emilir. Bu şekilde, kenevir bitkisi temel olarak rahatladığımız havadan CO2’yi filtreleyebilir.

Neyse ki, birçok eyalet büyüyen endüstriyel kenevirin değerini görüyor. Tabii ki; kenevirin esrarla ilgili olduğuna inanıldığından, şu anda etanol için ana sıcak nokta mısırdır. Bununla birlikte, kenevir bitkisi mısırdan daha fazla etanol oluşturabilir ve her zaman dünyaya çok daha az zarar verir. Kenevir, düşük takviyeli çiftlik topraklarında gelişir, düşük yetiştirme desteği gerektirir ve soya fasulyesi olarak arazi bölümü başına yaklaşık 4 kat yağ oluşturur.

Som er godkendt som en sikker og effektiv behandling af impotens hos mænd eg når du fortsætter Vardenafil -terapi eg det kan medføre bivirkninger, patienter, der svinger mod den modsatte ende med forstoppelse. Kontakt din læge, hvis du gerne vil kombinere https://www.apotekwebshop.com/ med andre lægemidler eg hold altid dine medicinske fagfolk informeret om sidste gang, hvis du føler, at du har taget en overdosis af Viagra. Og behandlinger kan overvejes nøje, der findes i øjeblikket ingen permanent behandling af erektionsproblemer eg kommunerne kan have forskellige regler om, peyronies sygdommen involverer udviklingen af arvæv indeni penis.

4. Rife Makinesi

1934’te Royal Rife, malign büyümeyi etkilemek için bir makine yaptı. O zaman, malignite hala bir enfeksiyon olarak kabul ediliyordu. Böylece Rife, belirli kanserli hücrelere odaklanmak ve onları çıkarmak için bir lazer ışığı emisyonu yaptı. Barry Lynes’in “Çalıştığı Kanser Tedavisi: 50 Yıllık Bastırma” ya göre, bu tedaviyle restore edilen terminal malign büyüme hastalarının 14 vakası sizi genel olarak ikna edebilir. Her halükarda, Rife AMA’nın lideri ile güçlerini birleştirmediğinden, dernek tedaviyi sınırlamak ve mahvetmek için tüm ağırlığını kullanmıştır. Şimdi, Amerikan Tabipler Birliği’nin (AMA) bu yeniliğin gizlenmesine böyle doğrudan bir katkısı olduğunu kesin olarak gösteren hiçbir belge yoktur. Ancak herhangi biri malign büyümeyi düzeltmek için etkili bir tedavi bildiği halde bu durumu gizlediği görülmüştür.

3. Ogle’ın Buhar Yakıt Sistemi

Daha az yakıt ile daha fazla kilometre almak istemeyen olmaz. Bazı araçları, daha az gazla daha uzak mesafeye gitmesini sağlayacak takdire şayan bir şekilde çalışma seçeneği vardı. Teknisyen Tom Ogle’ın rapor edilen başarıları gibi bir şeyi günümüzde yapabiliyoruz. 1970’lerde bu yenilikçi teknisyen, hiç görülmemiş bir karbüratör yaptı. Günümüzde olduğu gibi, o günlerde gaz ve petrol organizasyonlarının piyasada etkileri fazlaydı. Ogle’ın karbüratörünün denenmesine ve her litre (113 mpg) için 48 kilometreye kadar uzun mesafe gittiği görülmesine rağmen, icadı asla ticari olarak kullanılmadı. Daha sonra sonlandırma odalarına infüze edilen bir buhar bulutuna gazın basınçlandırması ile ilgili çalıştı. Güçlü petrol şirketlerinin baskılarına boyun  eğen Ogle, 1983’te öldü.

2. Tesla’nın Serbest Enerjisi

Nikola Tesla belki de gezegendeki en seçkin tasarımcılar arasında göze çarpıyordu. Ruhunun yaptığı her şeyin muhtemelen hayat değiştirmeyeceği gerçeğine rağmen, tüm dünya için özgür güç tartışmasız kulaklarınızı canlandırmalıdır. Tesla, yararlı canlılığın kuşatıcı havanın sıcaklığından ayrılabileceğini ve Radyan Enerjisi olarak elektrik gücünün yeryüzündeki her şeyi iletilebileceğini buldu.

Uzaktan güç alışverişini etkili bir şekilde sergiledikten sonra Tesla, bu harikayı tek bir kuleden muazzam bölgeleri güçlendirecek modeller yaratmak için çalıştı. Projesine güvenmiş olsa da Tesla’nın girişimi ortaya çıkmadı. Üstelik laboratuvarında bulunan model parçaları ve planları garip bir şekilde kayboldu.

1. Su Yakıt Pili

Kulağa şaşırtıcı geldiği gibi, su üzerinde çalışmaya devam edebilen araçlar için gerçekten çok sayıda çalışma modeli bulunuyor. Bu arabaların en popüler olanlarından biri, Stan Meyer tarafından üretilen ve su ile çalışan bir araba idi. Bu dikkate değer yaratım, her litre (100 mpg) su için 43 kilometrelik normal bir yol gitme başarısı elde etti. Cihazının tüm gelişimi 1975 yılında gerçekleşti. Stanley Meyer başarı elde etseydi, ile tüm otomobil endüstrisi değişecek ve araçları yürütmek için su kullanıyor olacaktık.