Koç Burcunun Özellikleri

Doğum Tarihleri ; 21 Mart – 20 Nisan
Zodyak Elementi; Ateş
Gezegeni; Mars
Etkili Gezegeni Mars
Rengi: Kırmızı
Taşı: Elmas
Günü: Salı

Koç Burcu Genel Özellikleri:

Koç burcu insanı hayal kırıklığı yaşadığı ilişkiler sonrası çabuk kendini toparlar. Sahip oldukları her şeyi başkalarıyla paylaşmayı seven koçların heyecanlı görünüşlerinin arkasında aslında utangaç bir mizaç saklıdır. Koçtan elde edilen yün mahir ellerde pek çok kılığa bürünür. İplik olur, dokunur, sayısız kıyafet haline gelir. Bu o kadar önemlidir ki tanrıça Athena bile bu işte kendisine meydan okunmasını kabul edememiştir. Dünya üstünde bu zanaatların sırrına sahip olmayı istemeyen millet yok gibidir. İşte bütün bu işleri en iyi becerenler de koç burcunda toplanmıştır.

Koç Burcu Erkeği:

Yönetme ve lider olma arzusu koç erkeğinde görülen en önemli karakter özelliğidir. Aktif,dinamik ve hızlı olmayı çok sever. Yönettiği bir süreci bitirdiğinde yeni bir sürece adapte olmakta hiç zorlanmaz ancak her şeyi çok çabuk tüketir ve oldukça sıkılgandırlar.

Koç Burcu Kadını:

Mücadele etmeyi, güç sahibi olmayı çok sever koç kadını. Cesur olmaktan, hata yapmaktan ve harekete geçmekten asla çekinmez. İstekleri ve arzuları konusunda net olurlar fakat sabırsız ve aceleci olmaları koç kadınını hata yapmaya sürükleyebilir.

Aşık Koç:

Dürüst ve samimiyetin olmadığı herhangi bir ilişkiden özellikle uzak dururlar. Oyunlaradan, karmaşık ilişkilerden hiç hoşlanmazlar. bir ilişki yaşıyorlarsa düşündüklerini direkt olarak söylerler ve bazen söylediklerinin karşı tarafı kırabilecekleri fark etmezler. Yeni bir flört dönemine giriyorlarsa daha ilk buluşmada olup olmayacağının kararını hemen verirler. Rekabeti ve kaçanı kovalamayı oldukça severler.