Köpeğinizin tuvalet içerisinde tuvalet suyunu içmeleri oldukça iğrenç bir durumdur. Ancak bunu yapmaktan hoşlanmalarının belli bir nedeni bulunur.

Köpeklerin Tuvalet Suyu İçmelerinin Nedeni Nedir?

Köpeğinize su verseniz dahi tuvalet suyu ona çekici gelmeye devam eder. Tuvalette bulunan su, kaselerinde bulunan sudan çok daha taze ve aynı zaman da daha soğuk gelir. Dr. Gary Richter, köpeklerin doğaları gereği temizleyici özelliklerinin bulunması nedeni ile su ve yiyecek aramalarının doğal olduğunu belirtir. Bu nedenle de tuvalet suyunu içerler ve çöp kutularını karıştırırlar.

Köpeklerin Tuhaf Davranışlarının Arkasında Yatan Nedenler Nelerdir?

Köpeklerin tuvalet suyu içmek gibi tuhaf davranışları bulunur. Peki, köpeklerin tuvaletten su içmeleri güvenli midir? Tuvalette bulunan su, musluktan çıkan su ile aynı olur. Bu nedenle de köpeğinizin tuvalet suyu içmesi güvenli olan bir durumdur. Ancak tuvaletleri temizlemek amacı ile kullanılan temizlik ürünleri zararlıdır. Richter, köpeğinizin tuvaletten su içmeyi sevmesi durumunda, tuvaleti temizledikten sonra kasenin yıkanması gerektiğini, tuvalet kapağı ile kapının kapalı tutulması gerektiğini belirtir.

Ayrıca En Küçük Köpek CinsleriKöpekler İçin Zararlı BitkilerEğitilmesi En Kolay KöpeklerKorona Virüsü Köpeklere Bulaşır Mı?İleri Derece Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?Dünyada Kaç Köpek Irkı Var? gibi yazılar da ilginizi çekebilir.

Köpeğinizi Tuvaletten Su İçme Özelliğinden Nasıl Vazgeçirebilirsiniz?

Köpeğinizi tuvaletten su içme özelliğinden vazgeçirmek için tuvaletin kapağını ve banyo kapısını kapalı tutmanız gerekir. Aynı zaman da su kabını tuvalet suyundan daha çekici bir hale de getirebilirsiniz. Günde en az iki kere olacak şekilde su kabındaki su değiştirilmelidir. Aynı zaman da su kabının içerisine buz küpü de ekleyerek suyun hem taze hem de serin kalması sağlanabilir. Bunlara rağmen köpeğiniz tuvaletten su içmeye devam ediyorsa o zaman dolaşan ve taze tutan bir su çeşmesi deneyebilirsiniz.