1- Kan Kardeşleri (Taegukgi Hwinalrimyeo)
2004 yılında vizyona giren Kan Kardeşleri (Taegukgi Hwinalrimyeo) film, 1950’lerde gerçekleşen Kore Savaşı’nı konu alıyor. Kuzey ve Güney Kore’nin karşı karşıya geldikleri bu savaş sırasında, kaybolan ağabeyini arama telaşına düşen bir askerin hikayesini konu alıyor. Jang Dong-gun, Won Bin ve Min-sik Choi gibi başarılı oyuncuları da bünyesinde barındırıyor.

2- Hatırlanacak Bir Anı (Nae Meorisokui Jiwoogae)
2004 yapımı olan Hatırlanacak Bir Anı (Nae Meorisokui Jiwoogae) romantik filmler arasında ilk sırada adından bahsettiriyor. Başrollerinde Son Ye-jin ve Jung Woo-sung’u izlediğimiz film umutsuz bir aşkın amansız bir hastalığı konu alıyor.


3 -Benim Hırçın Sevgilim
Yönetmenliğini Kwak Jae-young’un yaptığı filmin başrollerini Jun Ji-hyun ve Tae-hyun Cha paylaşıyor. Yazılmış aşk mektuplarından sinema sahnesine uyarlanan filmin içimizi ısıtıyor.

4 – Kim’in Adası (Kimssi Pyoryugi)
Jung Ryeo-won ve Jung Jae-young ikilisinin etkileyici oyunculuklarıyla güzelleştirdikleri Kim’in Adası (Kimssi Pyoryugi); 2009 yılında vizyona girdi. Lee Hae-jun’un hem yazıp hem de yönettiği bu romantik film; intihara kalkışan Kim’in nehre atladıktan sonra gözlerini bilinmeyen bir adada açmasını, sonrasında ise odasından hiç çıkmayan bir kızın dürbünle bakarken Kim ve adasına denk gelmesiyle gelişen olayları anlatıyor.


5 – Boş Ev (Bin Jip)
Jae Hee, Lee Seung-yeon ve Kwon Hyuk-Ho’nun başrollerinde yer aldığı 2004 yapımı Boş Ev (Bin Jip); eşinden şiddet gören bir kadının, kurtuluşu boş evlere gizlice giren Tae-suk’ta bulmasını anlatılıyor.

6 – Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (Ssa I Bo Geu Ji Man Gwen Chan A)
Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (Ssa I Bo Geu Ji Man Gwen Chan A), 2006 yılında vizyona girdi. Romantik komedi filmi olan Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil; akıl hastanesinde kendisini robot sanan bir kız ile ruhları çalabildiğine inanan bir erkeğin etkileyici hikayesini anlatıyor.

7 – Kan Arzusu

2009 yılı Güney Kore yapımı fantezi, romantizm ve korku filmi. Park Chan-wook tarafından yazılıp yönetilen filmin senaryosu Émile Zola’nın Thérèse Raquin adlı eserinden esinlenerek yazılmıştır. Film, arkadaşının eşine aşık olan Katolik bir rahibin başarısız bir tıbbi deney yoluyla vampire dönüşme hikâyesini anlatıyor.