Kova Burcu Özellikleri

Doğum Tarihleri; 21 Ocak – 19 Şubat
Zodyak Elementi; Hava
Gezegeni; Satürn ve Uranüs
Rengi: Mavi ve Yeşil
Taşı: Akuamarin
Günü: Cumartesi

Kova Burcu Genel Özellikleri

Bu burcun insanları gökyüzündeki Aquarius’un kovasından boşalttığı sular kadar çok özelliğe sahiptirler. Yeraltındaki su kaynaklarını bulmak ve çıkarmak, suyu bir yerden bir yere götürmek ve gökyüzündeki yıldızlar kadar çok yere dağıtmak, güzel bir yaşam için denizi taklit edip sahiller yaratmak, değişik tarzlarda su bentleri ve arklar yapmak bunlardan bazılarıdır. Aquaris’un çocukları suyla ilgili olduğu sürece çalışmaktan kaçınmaz ve yorulmazlar. Bütün bu özellikleriyle hayatları boyunca belki çok zengin olmazlar ama fakir de kalmazlar. Yumuşak huyludurlar. Sevgiye önem verir, kalplerinde kötülük taşımazlar.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Sıradışı, zeki ve hemen hemen herkesten farklıdır. Kova burcu kadını başkalarına ya da başka ortamlara ayak uydurmaz genellikle etrafının ona ayak uydurmasını bekler ve bu isteğini her zaman yerine getirir. Çekicidir özellikle kendine güvendiği anlarda ondan etkilenmemek pek mümkün değildir.  Çok sosyal gibi görünseler de eş seçiminde oldukça titizdirler.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Dışarıdaki hayat odukça çekici gelir kova burcu erkeğine,  arkadaşlıkları aileden önce gelir.  Kendi çıkarları için yapamayacağı şey yoktur fakat bunun içinde etrafındaki kişileri kırmak, üzmek yer almaz. Teknoloji ve görsel sanatlar ile oldukça ilgilenirler. Kendi hayal dünyalarına pek fazla insan almazlar ve kendi kedilerine vakit geçirmekten çok zevk alırlar.