Kraliçe olsa torunları için Kraliçe Elizabeth, her zaman sadece bir büyükannedir.

Onun torunları hakkında bilgileri yazımızda bulacaksınız. Kraliyet ailesinin bilinen yüzü William. Kardeşi de şu an büyümüş olsa bile, küçük Harry olarak Prenses Diana’nın tabutunu yolda takip ettiğinde ağlaması ile hatırlanıyor. Kraliçe’nin diğer torunları hakkında ne biliyorsunuz? Toplamda dört çocuk ve sekiz torunla kalabalık bir aile. Bu büyük ailenin gizlenemeyecek birkaç kraliyet sırrı elbette var. Elbette Kraliçe bir büyükanne olarak bunların gizli kalmasını isteyecektir.

En büyük torununun en yüksek teklif sahibine satış yapma geçmişi var

Geçtiğimiz ay kraliyet yorumcuları gerçekleşen bir olayı dillerine doladı. Olay; Kraliçe’nin en büyük torunu olan Prenses Anne’nin oğlu Peter Phillips’in Çin televizyonunda süt reklamında görünmesi için para aldığının ortaya çıkmasıydı. Ancak, Phillips için bu ilk değildi ve daha önce de kraliyet erişimini satmıştı. 2008 yılında Kanadalı Autumn Kelly evlendiğinde, düğün fotoğraflarının haklarını sattı. Derginin ödediği rakam yaklaşık 1 milyon dolar olmuştu.

Kraliçe sık oynar

Geçmişte, her zaman Peter Phillips’in Kraliçe’ni en sevdiği torun olduğu düşünülüyordu. Bazı şeyler şu günlerde değişmiş olabilir. Geçen sonbaharda yayınlanan bir rapora göre, bu yaz Balmoral Kalesi’nde Prens Edward ve Wessex’in kızı Lady Louise Windsor Kontesi ile haftaları birlikte geçirdikten sonra Kraliçe’nin en sevdiği torunu olduğu yönünde bilgiler var. İstikrarlı Sophie her zaman Kraliçenin en sevdiği gelin olarak biliniyordu.

William ve Harry’nin arası bozuluyor

Kraliyet ailesinde, geçen yıl Meghan Markle’ın Prens Harry üzerindeki etkisi hakkında ateşli spekülasyonlar yapıldı. Ama bunun yanında William ve Harry arasındaki çürüyen ilişkiyi analiz etmek için de gazeteler sayfalarında yer ayırdı. Kardeşler arasında bir kan davası olmasa da, hatta bunu ret etmiş olasalar da, geçen sonbaharda BBC tarafından yapılan Harry’nin Afrika’daki bir belgeseli nedeniyle William’ın öfkeli olduğu hakkında Meghan’ın yaptığı yorumlar biliniyor. Bu yorumlar nedeniyle ilişkilerinin “onarılamaz şekilde değiştiği” ifade ediliyor.

Zara son zamanlarda altı ay boyunca araç kullanmaktan yasaklandı

Torunu Zara Tindall (Prenses Anne’nin kızı – Land Rover’ın marka elçisi) biraz ironik biçimde, Ocak ayında hız yapınca altı ay boyunca otomobil kullanması yasaklandı. Ehliyetinde bir ceza puanı birikmesinden kaynaklanan geçici yasaklamaya ek olarak, 666 £ artı maliyetlerin yanı sıra 151 £ (1000 $ ‘ın biraz üzerinde) ek ücreti de para cezası olarak ödemek zorunda kaldı.

Beatrice ve Eugenie tatillerini seviyorlar

Göz alıcı büyüleyici görünümleri, güçlü aile bağları ve derin sadakatleriyle tanınan Prensesler Beatrice ve Eugenie de tatil yapmayı seviyorlar. Sadece 2016’da Prenses Eugenie, yedi denizaşırı tatile çıktı. Bir önceki yıl Beatrice’nin yaklaşık 300.000 £ (yaklaşık 386.490 $) tutan 15 yabancı seyahate çıktığı bildirildi. Bu konuda yavaşlama olsa da hala muhteşemler. Son zamanlarda Beatrice, Kate Hudson, Karlie Kloss, Gayle King ve Orlando Bloom gibi yıldızlarla St.Moritz’deki milyarder Dasha Zhukova ve Stavros Niarchos’un düğününe katıldı . O esnada, Eugenie evlendiğinden Düşes olarak adlandırılmamasının şaşırtıcı nedeni budur .

Eugenie bir alkol meraklısı ile evli

Eugenie’nin kocası Jack Brooksbank; Kraliyet ailesinin favori mekanlarından olan Mahiki’yi yönetmiş. Sonrasında da George Clooney ve Rande Gerber tarafından tekila markası Casamigos’un İngiltere büyükelçisi olarak işe alınmış. Şu anda ise kuruluşun Avrupa marka yöneticisi.

Lady Louise Windsor okulda olana kadar büyükannesinin Kraliçe olduğunu bilmiyordu

Sophie ve Edward’ın kızı Lady Louise Windsor, büyükannesinin Kraliçe olduğunu fark etmeden önce okuldaydı. Okulda arkadaşları tarafından büyükannesinin bir kraliçe olduğunu söylemeleriyle, büyükannesinin ne kadar önemli olduğunu fark etmiş. Prens William ve Kate’de oğulları George’tan bu sırrı benzer biçimde sakladılar.

Prens Andrew, Beatrice ve Eugenie’nin kirasını ödedi

2012 yılında, Beatrice ve Eugenie’nin St. James Sarayı’ndaki lüks kraliyet dairelerinde kalmak için kira ödemesi konusunda anlaşmaya varıldı. Prens Andrew devreye girerek kızları için yılda 20.000 £ (28.000 $ ‘a yakın) ödemeyi kabul etti. Ancak, dört yatak odalı dairenin gerçek piyasa değeri Londra emlak acenteleri Savills tarafından yılda 100.000 £ ile 150.000 £ arasında tahmin edildi. Bu rakam belirlenen fiyatın beş ila yedi katı arasındaydı.

Prens Harry rehabilitasyona gitti

Esrarla yakalandıktan sonra, 17 yaşındaki Prens Harry, Prens Charles tarafından rehabilitasyona gönderildi. Bir gün Londra’nın Featherstone Lodge rehabilitasyon merkezinde geçirdi. Kraliyet ailesine göre Harry, “esrar almaya başlamanın olası sonuçlarını öğrenmek için” bunu kabul etti . Bu arada Prens Harry’nin gerçek adının “Harry” olmadığını biliyor muydunuz?

Torunu James, hamburgerleri saymak için bir yeteneği var

Kraliyet ailesinin en sevdiği geleneklerden biri, İskoç konutları Balmoral’da bahçede yaz barbeküsü yapmaktır. Yıllar boyunca, Prens Phillip ızgaradan sorumluydu. Ancak yakın zamanda azalan sağlığıyla Edward ve Sophie’nin 12 yaşındaki oğlu James, Viscount Severn’in bu göreve yükseldiği bildirildi. James; Edward ve Sophie’nin şu anda taht için 12. sırada olan, ancak çoğunlukla spot ışığından uzak kalan tek oğlu hakkında çok az şey biliniyor.

İngiliz TV istasyonları Prenses Beatrice’nin düğününü atlamayı planlıyor

Prenses Eugenie, 2018’in sonlarında Windsor Kalesi’ndeki St.George Şapeli’nde Jack Brooksbank ile evlendiğinde, tören ITV tarafından televizyonda yayınlandı. 3 milyon izleyici aldı ve Windsor’da (Harry ve Meghan gibi) açık hava arabası yolculuğuyla sonuçlandı. Bununla birlikte, Eugenie’nin kız kardeşi Prenses Beatrice aynı saygı görmeyecek. Hem ITV hem de BBC’nin, babası Prens Andrew’in BBC Newsnight röportajına ve Jeffery Epstein ile kişisel katılımına kamuoyunun tepkisi üzerine Beatrice’in düğününü canlı yayınlamayı reddettikleri bildirildi.

Torunları ona reverans yapmak zorunda

Protokol sırasında Kraliçe’yi ilk gördüklerinde ve daha sonra tekrar ayrıldığında reverans yapılması saygı açısından gereklidir. Buna herkes gibi torunların da, en azından kamuoyunda saygılarını göstermek için dahil olduğu biliniyor. Ancak Prenses Eugenie; Kraliçe’den, aynı William ve Harry gibi “Majesteleri” olarak bahsetmek yerine “Büyükanne” olarak adlandırmayı alışkanlık olarak görüyor.

Harry çok paraya değer verir

Prens Harry ve Düşes Meghan’ın kendi başlarına kraliyet görevlerinden geri adım atma arzusu, özellikle nasıl para kazanacaklarına odaklanmalarından kaynaklandı. Pek çoğunun fark etmediği şey, Harry’nin Prenses Diana’dan kalan yaklaşık 10 milyon dolar Kraliçe Anne tarafından bırakılan 40 milyon dolarla zaten bağımsız olarak zengin olduğuydı. William gibi Harry de babası Prens Charles’ın Duchy of Cornwall gelirlerinden yaklaşık 1.3 milyar dolar değerinde para da alıyor. Ayrıca maaşını İngiliz Ordusu’ndaki günlerinden bir kaptan olarak yatırımlarda kullanıyor. Yine de, tüm bu para 88 milyar dolar değerinde olan Kraliçe ile karşılaştırıldığında oldukça az görünebilir. William sonunda Kral olduğunda, hepsini miras alacaktır (en azından kağıt üzerinde).

Balmoral’da yazlık kiralayabilirsiniz

Kraliyet torunu gibi olmak ve Balmoral Kalesi’nin büyüsüne katılmak ister misiniz? Mülkte kiralık birkaç tatil evi mevcuttur. Arazilerin, bahçelerin, sergilerin, hediyelik eşya dükkanının ve kafenin halka açık olduğu Nisan ve Ağustos ayları arasında burada zaman geçirebilirsiniz. Kraliçe ve Prens Philip’in yıllık inzivaya çekildiği Ağustos ayında da ziyarette bulunabilirsiniz. Belki de, Kraliçe ve Lady Louise ile at sırtında arazide karşılaşabilirsiniz. Kraliyet ailesinin ve torunların yaşadığı yeri merak edenler için, uzun bir kraliyet ailesinin sahibi olduğu konut listesi var.