Faydaları saymak ile bitmeyen limon suyunun içerisine sarımsak konulduğunda, sayısız faydalara sahip bir kür elde edilmektedir. Sarımsak ve limon, oldukça eski zamanlardan itibaren şifa kaynağı olarak bilinmekte ve bu sayede alternatif tıpta da sıklıkla kullanılmaktadır. İnsan sağlığı açısından oldukça fazla faydaya sahip olan sarımsak ve limon, bir araya geldiğinde muhteşem ikili olurlar ve faydaları da katlanır.

Sarımsaklı Limon Suyu Kürünün Hazırlanışı

Limon suyu ve sarımsaktan oluşan kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeler, kırk diş soyulmuş sarımsak, iki litre su katılmamış limon suyu ve kapaklı ışık almayan bir kavanozdur. Sarımsaklı limon suyu kürünü hazırlamak için öncelikle limonları sıkarak, iki litrelik bir kavanozu limon suyu ile doldurmalısınız. Ardından soymuş olduğunu kırk diş sarımsağı, limon suyunun içerisine koyarak, kavanozun kapağını sıkıca kapatmalısınız.

Hazırlamış olduğunuz kürü, günde bir kez çalkalamak sureti ile yirmi beş gün serin bir yerde muhafaza etmelisiniz. Yirmi beş günlük bekleme süresinin dolmasının ardından kavanoz içerisinde ki sarımsakların eridiğini fark edeceksiniz. Hazırlamış olduğunuz sarımsaklı limon suyu kürünü, her sabah kahvaltıdan yarım saat kadar önce yarım çay bardağı kadar tüketilmelidir.

Limon Suyu İçerisine Sarımsak Konulmasının Faydaları

Limon suyu içerisinde sarımsak konularak hazırlanan kür, hipertansiyonu önlemekte, damar iltihaplarını tedavi etmekte, damar sertliklerini önlemekte ve tıkanan damarları açmaktadır. Kolesterolü düşüren ve zararlı yağların hızlı şekilde yakılmasını sağlayan limon suyu ve sarımsak kürü, aynı zamanda tüm sinir sistemleri ile beyin hücrelerini yenilemektedir. Daha hızlı bir biçimde kilo verilmesini sağlayan limon suyu ve sarımsak kürü, felç ve inme riskini azaltmakta, vücutta bulunan şişkinliği yok ederek, dokularda ödem oluşmasını da engellemektedir.

Limon suyu ve sarımsak kürü, vücutta bulunan şeker oranını dengelemektedir. İdrar söktürmekte, pankreasın yenilenmesini sağlamakta ve böbrek ile safra taşlarını eritmektedir.  Bütün romatizmal ağrıları iyileştirmeye yarayan sarımsaklı limon suyu, mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini de yapar. Kireçlenmeyi de önlemekte ve her türlü ağrının geçmesine de yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sarımsaklı limon suyu, antioksidan bağışıklığını mükemmel hale getirmekte ve cilt alerjenlerini de engellemektedir. Sarımsaklı limon suyu, her türlü alerjiyi önlemektedir ve kanser hastalıklarına karşı tüm organlarda da kalkan görevi görmektedir.

Zayıflatan Limon Ve Sarımsak Kürü

Zayıflatan ve yağ yakan limon ve sarımsak kürü için gerekli olan malzemeler, bir baş sarımsak, dört adet limon, su ve bir parça zencefildir. Bu kürü hazırlamak için öncelikle dört adet limonun suyu sıkılarak, içerisinde bir baş dövülmüş ya da rendelenmiş sarımsak konulmalıdır. Bir kap içerisinde bekleyen bu karışıma zayıflamaya yardımcı olması amacı ile bir parça da zencefil eklemelisiniz. Ardından iki litre klorsuz suyu bir tencereye almalı ve hazırlamış olduğunuz limon suyu, sarımsak ve zencefilden oluşan karışımı içerisine ilave etmeli ve suyunu sıkmış olduğunuz dört adet limonun kabuklarını da ilave etmelisiniz. Kaynama başlayan karışımı, kaynamaya başlamasının ardından yedi ile sekiz dakika kadar daha kaynatmalı ve ardından ocağı kapatmalısınız.

Kaynamış olan karışımı, tüketmek için öncelikle süzerek bir kavanoza ya da sürahiye boşaltmalısınız. Şayet her gün bu karışımı hazırlamak konusunda bir sorun yaşamıyorsanız, gün içerisinde tüketerek, bir sonraki gün için yeniden hazırlayabilirsiniz. Sarımsaklı limon suyunu tüketirken dikkat etmeniz gereken önemli nokta, gün içerisinde tükettiğiniz kürün iki katı ya da daha fazla miktarda su tüketmeniz gerektiğidir. Çünkü bu sayede vücudunuz yaktığı yağları atabilecektir. Bu sarımsaklı limon kürünü on beş günde bir tekrarlamak isteyenler, bu kürü on beş gün süresince her sabah bir fincan aç karnına tüketmeli ve iki gün ara vererek, yeniden karışım hazırlanarak başlanabilir.