Marshall reklama ihtiyacı olmayan markalardan birisidir. Müzik tutkunları ve ses uzmanları Marshall’ın kalitesini iyi bilirler.  Ama bu kadar kaliteli bir marka olmasınarağmen kulaküstü kulaklık  azarını Bose ve Sony domine ediyor. Marshall, Monitor II ANC modeli ile bunu değiştirmek istiyor.

Tasarım

  • Ağırlık: 320g
  • Kablolu kullanmak istiyorsanız 3,5 mm kablo dahildir

Marshall burada yeni bir kulaklık tasarımı vaat etmiyor. Kulak pedlerinde ve diğer alanlarda yumuşak deri kullanılmış. Gözlükle kullanımda bile rahat kullanabiliyorsunuz. Tasarımında bazı hoş dokunuşlar mevcut. Kulaklığın sağ tarafında renkli kontrol düğmesi aşırı olmasa da göze çarpıyor.

Bu düğme yönlere duyarlıdır. Yani kulaklıkları açıp kapamanın yanı sıra parçaları atlayabilir, ses seviyesini değiştirebilir, oynatabilir ve duraklatabilirsiniz.

Kulaklıkları kablolu kullanmak isterseniz 3.5mm kablo da kutunun içeriğinden çıkıyor.

Aktif Gürültü Engelleme

Aktif Gürültü Engelleme özeleliği Marshall için yeni bir özellik değil. Ancak şimdiye kadar böylesine iyi olmadı. Bose ile yarışda biraz geri kalabilir fakat yoğun yerlerde farkı iyi hissedeceksiniz.

Pil ömrü ve Bluetooth

• ANC ile 30 saat oynatma
• ANC olmadan 45 saate kadar oynatma

Marshall, Monitor II ANC’deki pille iyi bir iş çıkardı. ANC ile dinlerken 30 saat oynatma süresine sahip. Fazladan 15 saat kullanmak istiyorsanız ANC’yi devre dışı bırakmalısınız. Eğer sessiz bir ortamdaysanız ANC’ye gerek yoktur.  Monitor II ANC ayrıca hızlı şarj ile geliyor. 15 dakikalık şarj, 5 saatlik dinleme süresi kazandırıyor.

Ek olarak telefondan uzaklaşması durumunda bluetooth bağlantısının güzel olduğundan da bahsediliyor.

Google Asistan ve Siri de Monitor II ANC ile mutlu bir şekilde çalışabilir.  Sağ kulaklığın kısayol düğmesine basılı tutarak asistanı çalıştırabilirsiniz.

Değerlendirme

Monitor II ANC mükemmel bir kulaklık… Ses güzel ve dengeli . ANC gayet başarılı. Fiyat konusuna gelince Bose ve Sony ile hemen hemen aynı fiyat. Bu da rekabet açısından ‘bence’ zor olacaktır. Eğer klasik görünümü seviyorsanız, Monitor II ANC’nin iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.