McDonald’s ile ilgili olarak birçok hikaye bulunur. Ancak bu durumların sadece hikaye olduğunu ve gerçek temelinin ne olduğunu öğrenme şansına sahip olursunuz.

McNuggets Pembe Balçık ile Mi Yapılır?

Böyle bir durum söz konusu değildir. Pembe balçık gerçek olan bir durumdur. Etin mekanik olarak yenilebilir olan bütün parçalarının kemiklerinden çıkartılması, daha az israf olması  ve amonyak ile işlenmesi durumudur. Ancak bu durum McDonald’s tarafından kullanılmaz. 2011 yılında mekanik olarak işlenmiş olan sığır eti kullanımı bırakılmıştır. McNuggets 2003 yılından bu yana beyaz et ile üretilmeye başlanmıştır.

Deniz Yosunu İle Sandviç Yaptılar Mı?

McDonald’s 1990 yıllarının başında sağlık -gıda seçeneği ile zayıf bir girişim düzenlemiştir. Büyük Mac’ten 10 ya da 16 gram daha az yağ içeren bu burgerin bazı köşeleri kesilmiştir. Köftenin %90 oranı et gerisi ise sudan ibaretti. O zamanlar lezzetli bir et alternatifi durumunda yer alıyordu. Böbreklerin birbirine bağlanmasını sağlamak amacı ile deniz yosunu özütü kullanıldı. Yenilebilir bir durumda olsa da deniz yosunu fikri kapatılmış olan bir durumdur. Başarısız olarak bilinen bir tür olur.

McRib Kanguru Eti İle Mi Yapılır?

Yanlış olan bilgiler arasında yer alır. Kaburga rafı şeklinde şekillendirilmiş olan barbekü domuzu sandviçi olur. Ancak içerisinde kemik bulunmaz. Aslında bir kaburga eti olur. Bu durum kişilerin gerçekte ne yapıldığı ile ilgili çılgın önerileri atmalarına neden olan bir durumdur. Etin kaburga olması buna neden olan durumlar arasında bulunur.

McRib 70’den Fazla İçeriği Bulundurur

Genel olarak bakıldığında yanlış ancak bir noktada doğru olan bir durumdur. 2010 yıllarının başında internet üzerinden şok dalgaları gönderildi. Zaman içerisinde herkes 70’ten fazla içeriği bulundurduğunu iddia etti. 40’tan fazla içeriğin bulunduğu açıklandı.

Gizli Bir Menüleri Mi Var?

Evet gizli menüleri bulunur. Bu menüler internet sayesinde popüler olan menülerdir. McDonald’s gizli menü konusunda istisna değildir. Etrafta az gördüğünüz menü dışındaki öğeler yer alır. Big Mac soslu ve ekstra çeşnili olan bir McDouble bulunur. Şurupla ıslatılmış olan McGriddle kekleri arasında gevrek bir tavuk köftesi olan bir burgerdir. Her yerde bilinmeyen bir menü olur.

Bir Çocuk Top Çukurunda Eroin Şırıngasının Batırılmasının Ardından Öldü Mü?

Bu yanlış olan bilgiler arasında yer alır. Bu durum tamamen bir aldatmaca olur. Top çukurları hem ebeveynler hem de sağlık kuruluşları tarafından bol miktarda incelemeye tutulmuş olan bir durumdur. Bu nedenle de bu durum yanlış olan bilgiler arasında yer alır.

Coca-Cola Tadında Farklılık Mı Var?

Doğru bir bilgidir. McDonald’s web sitesinde bulabileceğiniz soğutma cihazı bulunur. Coca- Cola şurubunun çeşme dağıtıcılarına girmeden buzun erimesine izin verecek şekilde ayarlanması şurup oranının önceden soğutulmasına olanak tanır. Bu da hem maksimum ferahlık hem de maksimum karbonatı koruyarak soğuk kalmasına yardımcı olur.

McDonald’s Milkshake’leri Süt İçermez Mi?

Bu da yanlış olan söylentiler arasında yer alır. İçerisinde gerçek süt bulunur.

Patates Kızartmasının Vejetaryen Dostu Olması İle İlgili Yanlış Bilgi Verilir

Yanlış bir bilgi olur. Kızartma yapılırken kullanılan hayvansal ürünler ile ilgili hiçbir zamana yalan söylememiştir. Aynı zaman da vejetaryen dostu olmadıkları ile ilgili de bir şey söylememiştir. Patates kızartması vejetaryen ya da vegan olmaz. 1990 yılında kızartmalar sığır yağında pişirilme işlemi bırakıldı. Bunun yerine bitkisel olan bir yağa geçildi. Bu nedenle de bu karışıklık ortaya çıktı. Ancak kızartmaların tatlandırılması için içerisinde sığır eti özü bulunur.

McDonald’s açılan davalar nedeni ile bir özür yayınladı. Öncelikle kızartmasının vejetaryen olduğunu dışarıya söylemediğini iddia etmiştir. 2002 yılında yapmış olduğu bir açıklamasında müşterilerine tam bir bilgi sağlamadığı için üzgün olduğunu ve iletişimsizlik nedeni ile zorluk yaşadığı için özür dilediğini belirtti. Hindu ve diğer gruplara da 10 milyon dolar ödemeyi kabul etti.