Eğer Avustralya’ya gidip Melbourne civarından geçecekseniz; bu büyük şehrin doğal güzelliği yanında sunduğu sayısız aktivite sebebiyle uğramanız gereken nokta olmalıdır. Güzel kentte geziniz sırasında farklı deneyimler yaşamak için çok seçeneğiniz olacaktır. Melbourne seyahetinde kendinizi tedavi etme olanağı verecek sağlık noktalarına uğrayabilirsiniz. Bir ömür boyu farklı deneyimlerin sahibi olabilirsiniz.

Kral Gibi Hissettirecek Seyahat

Melbourne seyahatinde kendinizi bir kral gibi hissetme olanağını, limuzin kiralayarak elde edebilirsiniz. Süslü bir limuzin ile kendinizi kraliyet ailesi mensubu gibi hissedebilirsiniz. Limuzinlerde, tam entegre ses sistemlerinden iç mekan şöminelerine kadar birçok lüksü bulabilirsiniz. Elbette düğün günü, bekarlığa veda partisi, balo gecesi gibi özel günleri Melbourne güzelliğinde yaşayacaksanız limuzin kiralama tam istediğiniz çözüm olabilir.

Şarap Turuna Çıkın

Şehrin gizli mücevherlerinden biri şarapları. Şehirde yapacağınız gezinti ile en güzel, en lezzetli ,en lüks şarabı yudumlayabilirsiniz. Bunun için bir şarap turu yapmanız gerekir. Elbette bu şarap turu sırasında sadece büyüleyici lezzetlerle şarap tatmak ile uğraşmayacak, inanılmaz manzaraları ve doğal çekiciliği ile Melbourne’daki en muhteşem üzüm bağlarından bazılarını da görme olanağı elde edeceksiniz. 2-3 kadeh şarap ile kendinizi şımartın. Bölgedeki en iyi şarap türlerini öğrenecek, farklı şarap geleneklerini görecek ve Melbourne’daki şarap tarihi hakkında bilgiler alacaksınız. Elbette bu güzel şaraplardan birkaç şişeyi almayı da unutmayın.

Phillip Island bölgesinde bir gece geçirin

Bu tarz gezilerde kendinizi tedavi etmenin en iyi yolu, doğanın güzelliğine ve neler sunabileceğine bakmak olacaktır. Melbourne gezinizde bu olanağı ve daha fazlasını Phillip Island’da yaşayabilirsiniz. Melbourne’e 90 dakika uzaklıkta olsa da, karşılaşacağınız manzara ve güzellikle memnun olacaksınız. Phillip Adası’nda karşılaşabileceğiniz en olağanüstü deneyimlerden biri, penguenlerin okyanusta kıyıya ulaşmasını gözlemlemek olabilir. Onların bu kadar yakınlarda dolaştığını görmek hayli ilginç olabilir. Akıllı telefonlar ve ekranlar tarafından yayılan ışıklardan korkan penguenleri korumak için, izin verilmediğini bilmelisiniz. Konaklamanızı daha da mükemmel hale getirmek için, kamp yapabileceğiniz ve güzel yıldızlara bakabileceğiniz lüks bir çadır kiralayabilirsiniz.

Vücudunuza Geleneksel Japon Ritüelleri Uygulayın

Kendinizi şımartmanın bir yolu da, vücudunuzda zamanla biriken tüm stres ve baskıyı serbest bırakmaktır. Bunu yapmanın bir yolu olarak Melbourne geziniz esnasında Sento olarak bilinen geleneksel Japon ritüelin uygulamak iyi yol olacaktır. Geleneklere göre, vücudunuzu 45 derece sıcaklıktaki bir su banyosuna tamamen çıplak olarak girmeniz gerekiyor. En azından erkek ve kadın bölümlerine ayrıldığını bilerek daha rahat hissedebilirsiniz. Elbette bu banyo sonrası, Japon geleneklerine daha fazla aşina olmak için bir shiatsu masajı tercih etmelisiniz. Vücudunuzu detoks etmenin ve biriken stresten kurtarmanın güzel bir yoludur. Japon geleneklerine uygun rahatlama ve meditasyon yöntemleri sayesinde, arada bir vücudunuzun bu tür bir şımartılmaya ihtiyacı olduğunu unutmayacaksınız.

Peninsula Kaplıcalarını ziyaret edin

Doğal kaplıcaların, vücudumuz için harikalar yarattığı söylenir. Melbourne’den 90 dakikalık bir mesafede, sizi yarımadadaki ödüllü doğal kaplıcalar karşılar. Burada sadece rahatlamakla kalmayıp, gençleşmenize izin veren bir termal mineral akışına kendinizi bırakabilirsiniz. Vücuttaki dolaşımı uyarmak ve sıkı kasları gevşetmek için inanılmaz etkileri olan kaplıcalarda, sıcak ve soğuk terapi arasında geçiş yaparak vücudunuzu şok edebilirsiniz.

Kaplıcanın, hem vücut hem de cilt için harikalar yarattığı biliniyor. Çamur banyosunu da burada yapabiliyorsunuz. Çamur banyosuna aileniz, arkadaşlarınız veya sevdiklerinizle katılıp eğlenceli anlar geçirirken, çamurun cildinizdeki inanılmaz etkisi hissedebilirsiniz.

Avustralya inanılmaz vahşi yaşamı ve güzelliği ile tanınan bir kıta olsa da Melbourne; gevşemenin, rahatlamanın ve hayal gücünün ötesinde kendinizi tedavi etmenin birçok yolu ile doludur.