Kimilerine göre Hindistan kökenli bir yaşam tarzı, kimilerine göre ise sadece cinsel birleşme yoludur Kamasutra.  1. ile 4. yüzyıl arasında  yazıldığı düşünülen kitap, çiftlere seksin bir yaşam sanatı olduğunu, kadına ve erkeğe çiftler arasında dengeyi öğretmeyi amaçlamıştır.  Sağlıklı bir birliktelik için denemeniz gereken 5 kamasutra pozisyonunu sizler için listeledik.

1 – Asma Kilit

Bu pozisyonda kadın masa, çamaşır makinesi, komodin gibi yüksek bir eşyanın köşesine oturur. Kollarını geriye doğru dayayarak sırtını arkaya verir. Erkek kadının karşısında ayakta durur. Kadın bacaklarını erkeğin beline dolar.

2 – Bambu

Bu pozisyonunda kadın sırt üstü uzanır ve bir bacağını erkeğin omuzuna koyar. Erkek kadının diğer uzanan bacağının üzerine oturur.

 

3 – Bağlanma

Erkek bacakları birleşik bir şekilde sırt üstü uzanır. Kadın erkeğin üzerine geçer ve kollarını arkaya doğu dayar. Bu pozisyonun en önemli özelliği ritmi kadın belirler.

4 – El Arabası

Kadın bacakları dışarıda kalacak şekilde yatağın ucuna uzanır. Kendini dirsekleri ile desteklerken erkek kadının bacakları arasına girer.

5 – Şezlong

Erkek yatağa oturup ellerini geri yaslayarak destek alır. Kadın sırt üstü  uzanıp, erkeğin bacakları arasına girer, bacaklarını erkeğin omzuna koyar.