Harlan Coben’in diziyle aynı ismi taşıyan romanı ‘The Stranger’, Netflix’in yeni dizisi oldu ve izleyicilerden geçerli not aldı. Sırlar ve yalanlar üzerine kurulu dizi İngiltere’de geçiyor.

Dizi, karısı Corinne’nin (Dervla Kirwan) iki yıl önce hamilelik ve düşük yaptığını ve bunu kocasından gizlediğini söyleyen bir yabancı (Hannah John-Kamen tarafından oynanan) ile başlıyor. Adam Price (Richard Armitage) bu yabancının söylediği sırrı doğrulayan kanıtlar bulduğunda, karısı Corinne ile yüzleşmek ister fakat Corinne kaybolur. Adam, Corinne’i bulmak için çabalarken şehirdeki diğer sırlar ortaya çıkmaya başlıyor.

Sahte hamileliklerden gizli aşk işlerine, gizli cesetlere ve intikam pornolarına kadar The Stranger’da herkesin kirli çamaşırları ortaya çıkıyor.

the stranger

Spoiler Alert: Ortaya çıkan sırların bazıları Corinne’in ortadan kaybolmasıyla ilgili, bazıları alakasızdı. Fakat son bölümde bunu toparlayabildiler. Yabancının neden insanlara sırlarıyla şantaj yaptığını ve Corinne’nin nereye kaybolduğunu öğrenebiliyoruz. Romanda olmayan çocukların hikayelerinin eklenmesi ve ana hikaye ile hiçbir bağlantısı olmaması da vakit kaybına sebep oluyor.

The Stranger 2. Sezon

The Stranger’ın ikinci sezon olup olmayacağı belirsiz. Harlan Coben Digital Spy’a yaptığı açıklamada:

“Bu hikaye burada bitti. Tüm cevapları bölüm sonunda öğrendiniz. İkinci sezonu karakterler için iyi bir fikir düşünebilirsek çekeceğiz. Bazı karakterler ikinci sezona dönebilir mi? Belki, ama bizim planımız bu değil … Asla asla diyemem, ama bizim planımız değil. Planımız size harika bir sezon vermek.”

Tabi ki ikinci sezon çekilirse Adam ve Yabancı’nın ilişkisi, Adam ve Dedektif’in yeni sırrı konu edilebilir.