Ünlülerin lüks yaşamları vardır ve bu lüks yaşamdan ödün vermeden yaşamak için neredeyse tüm riskleri alma eğilimindedirler. Normal insanlar kadar basit olan ünlülerin, yaşam deneyimleri hakkında çok ünlü olduklarından dolayı bilgi sahibi olabiliyoruz. Burada listelenen bazı yıldızların ölüme yakın deneyimleri kesinlikle aklınızı başınızdan alabilir. Ölümlere yakın bir şekilde hayatta kalan 10 ünlü isim listemizde yer alıyor.

10. Ryan Reynolds

Ryan Reynolds, Green Lantern filminde süper kahraman rolü ile tanınan bir Kanadalı Aktördür. Kendinizi yer seviyesinden yaklaşık 20.000 feet yükseklikte bir serbest düşüşte hayal edin ve nihayet vücudunuzda hatalı bir Rip Kablosu fark edin. 17 yaşında, Ryan hatalı bir Rip Cord ile gökyüzü dalış macerasına atladığında neredeyse ölüyordu. Fakat akıllı bir şekilde Ryan, kendisini ölümden kurtarmak için ters paraşütü çekti.

9. Michael J.Fox

Michael J. Fox, film kariyerine 1970’lerde başlayan Kanadalı-Amerikalı ünlü bir oyuncuydu. 29 yaşında Parkinson hastalığı ile tanındı ve bu da kariyerini etkiledi. Durumu 1998’de kamuoyuna açıklandı, Daha sonra rahatsızlığı nedeniyle yaşadığı semptomlar, kariyeri için tam bir duraklama yapacak kadar şiddetli oldu. “Geleceğe Dönüş” Üçlemesi’nin çekimi sırasında bir şeyler korkunç biçimde gelişti. Michael, ilmiği yanlış bağladığında neredeyse boğuluyordu. Ekip üyeleri tarafından kurtarıldı.

8. Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor, 1950’lerde ünlü olan en popüler klasik Hollywood sinema oyuncusu oldu. Elizabeth’in ölüm deneyimi, hayatında iki tane olmuştur. Birincisi, ameliyat edilen bir klinik masasındayken neredeyse ölüyordu ve neredeyse yedi dakika boyunca nabzı  yanıt vermedi ve solunumu durdu. Sonrasında bu süre boyunca, eski kocası Mike ile birlikte onu karşılayan güzel ışıklar gördüğünü söyledi. Taylor’ın daha yapacak bir şeyleri vardı ve hayata geri döndü.

İkincisi ise, soğuktan şikayetçi olduğu zaman yaşadığı ölüm deneyimiydi Kocası Mike ile bir uçak seyahati yapma planlarını, soğuk hava nedeniyle iptal etti. Elizabeth, kocasının ve kendisini gitmeyi planladığı bir uçak kazasında öldüğünü hissediyor. Uçak kazası yaşandı ve mürettebatın dahil uçaktaki herkez öldü.

7. Anne Hathaway

Anne Hathaway, “Bir Gün” filmine katkısından dolayı bilinen başarılı ve ünlü Amerikalı bir aktör. Film karışık eleştiriler almış olsa da, brüt 56.7 milyon dolara ulaştı. Anne Hathaway için ölüme yaklaştığı korkutucu sahne, Hawaii’deki Oahu kıyılarında bir akıntıyla sürüklendiği zaman yaşandı. Yakındaki sörfçüler kıyıya ulaşmasına yardım etti. Daha sonra kocası Adam Shulman yardıma koştu. Sol bacağı, kocası tarafından temizlenendi ve kişisel yeteneğiyle kıyıya ulaşabildi.

6. Isla Fisher

Isla Fisher, kariyerine 9 yaşında oyunculukta başlayan Avustralyalı bir aktördür. Kariyerinin ilk günlerinde çok başarılı olmasa da, birçok filmde inanılmaz oyunculuğu ile tanındı. “Şimdi Beni Görüyorsun” filmi çekelirken, ironik bir durum olan Isla tarafından verilen çok güzel bir performans var. Fisher, su altında sihirli bir dublör olarak bulunuyordu. Bunu yaparken, bir süre zincirle sıkışmıştı. Mürettebat, onun gerçek film performansı yaptığını düşündü. Suyun içinde gerçekten boğulduğuna dair hiçbir fikileri yoktu. Anladıklarında kurtarma ekibi tarafından hızlı biçimde kurtarıldı.

5. George Clooney

George Clooney Amerikalı bir aktör. En çok Syriana ve Argo filmlerine veridği katkısı ile tanınıyor. “Syriana” yapımı sırasında ölüm deneyimini yaşadı ve bir iple bağlanmış biçimde sandalyeden düştü. Etkisi; hafıza kaybı, deli baş ağrısı ve ölümcül bir kafa travması ile görüldü. Korkunç acıya neden olan durum için doktorlar, Clooney’nin kafasını dura mater üzerinde travma ile teşhis ettiler. George, olayı bugün bile hatırlatıyor.

4. Johnny Depp

Johnny Depp, dünyanın en büyük yıldızı olarak kabul edilen bir Amerikan aktör ve yapımcıdır. “Karayip Korsanları” filminden sonra insanların favorisi oldu. Sadece bir hafta içinde neredeyse 3 milyon £ hit alan film ise serinin son filmi “The Rum Diaries” oldu. Ancak, Depp, yönetmen Bruce Robinson ile seyahat ederken çok şok edici ve sıradışı bir şey yaşadı. Olay, uçaklarının motorunun durması ile yaşandı. Adrenalin yükselmesi yaşasalar bile, acil durum motoru asıl motor yerine geçerken, uçuşun birkaç dakika kontrolsüz kalacağı bildirildi.

3. Jackie Chan

Jackie Chan, dünyadaki parlak dövüş sanatçıları tarafından da tanınan akrobatik hareketşeri ile ünlüdür. Jackie, “Tanrı’nın Zırhı” filminde tehlikeli bir dublörlük yaparken çok şanslıydı ve ölümden döndü. Senaryo gereği, bir ağaç dalını tutmak için bir kalenin duvarından atlaması gerekiyordu. Ne yazık ki, Chan zıplarken kontrolünü kaybetti, kafasını doğrudan yere çarparak düştü. Kazanın etkisini ömür boyu yaşadı. Bir beyin ameliyatı geçirdi ve plastik bir plaka kafatasına yerleştirildi. Bugün bile, kafasındaki kanama nedeniyle kulakların bir tarafında hafif işitme kaybı yaşıyor.

2. Jet Li

Dünyanın en iyi dövüş sanatçılarıyla tanınan Jet Li, filmlerde de en iyilere katkıda bulundu. 2004 yılında tsunami nedeniyle Hint Okyanusu’nun ortasında sıkışıp kaldığında neredeyse ölüyordu. Maldivler’de ailesi ile zaman geçiriyordu. Tsunami dalgaları geldiğinde, Jet Li, toprak bulmak için kaçan kızını okyanustan çıkardı. Dalgalar, otellerine ulaştıklarında neredeyse vücutlarının yarısına çıkıyordu. Can yeleklerini giyerek yardım beklediler. Bu yaşanan olay sonrası Jet Li, bir yardım kampına şükran sembolü olarak 150.000 dolar fon sağladı.

1. Leonardo Di Caprio

Leonardo DiCaprio için bir değil üç ölüme yakın yaşam söz konusu oldu. DiCaprio dünyanın en ünlü aktörlerinden biridir, en çok Oscar kazanan ünlü oyuncu neredeyse üç kez ölüm deneyimi yaşamıştır. DiCaprio ilk şokunu, su altı kafesine bir köpekbalığı girmesi ile yaşadı. İkincisi, Delta Airline’ın motoru hemen önünde patladığında yaşadı. Yedek motor devreye girdi. Acil inişe geçmeden önce motor iki dakika daha durdu. Hatalı Rip Cord ile hava dalışı yaptı ve ölümden kaçmış oldu. Tüm yaşadığı olaylarda, oyuncu mükemmel bir kaçışla hayatta kalmayı başardı.