Başlık aslında Türkiye’nin En Ünlü 10 Spor Eğitmeni olacaktı fakat herkes personal trainer sıfatını kullanıyor. Kimse spor eğitmeni sıfatını kullanmıyor. Bunu kısaca açıklamak istedik.

Fitness Eğitmenleri her yaştan ve beceri seviyesinden insanlarla çalışırlar.

Personal Trainer Ne Yapar?

  • Spor programınızı belirler
  • Hareketleri doğru yapmanızı sağlar. Bu şekilde daha doğru gelişmenizi sağlarken yaralanma ihtimalinizi azaltır
  • Beslenme, kilo kontrolü ve yaşam tarzı hakkınnda bilgi verir
  • Acil durumlarda müdahale eder

Türkiye’nin Ünlü Fitness Eğitmenleri Listesi

Ağır Sağlam

Vücut Geliştirmeye yeni başladıysanız, Google’da herhangi bir bilgi aradıysanız Ağır Sağlam’ı kesin duymuşsunuzdur. Furkan Kaya en son Acun Ilıcalı’nın programına katıldı.

Orhan Yılmaz

Uzun yıllardır vücut geliştirme sporu ile ilgilenen Orhan Yılmaz hem sporcu, hem antrenördür. 2015 yılında Wabba federasyonunun Türkiye Başkanı olmuştur.

Tuğçe Alpay

BBU Certified Pilates Antrenörü olan Tuğçe Alpay, aynı isimle Youtube’a içerik üretmektedir.

Ebru Karaduman

17 yıl profesyonel cimnastik yapan Ebru Karaduman Marmara Üniversitesi BESYO mezunu. 2009 yılından beri Ebru Karaduman Beden Atölyesi adlı yerinde antrenörlük hizmeti veriyor.

Berkay Türkkan

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, aynı zamanda Türkiye’nin ilk Genetic Trainer’larından biri, sertifikalı antrenör ve sporcu. Şu anda da aktif olarak fitness modellik, online personal trainerlık ve bire bir eğitmenlik yapmakta..

Savaş Cebeci

İstanbul Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun, İngilizce, Türkçe ve Fransızca bilen Savaş Cebeci New York’ta yaşıyor. Lisanslı Terapist ve Sertifikalı Kişisel Antrenör olarak çalışıyor.

Reyhan Oksay

Reyhan Oksay dansçı ve eğitmendir. 2013 yılında Nişantaşı’nda Reyhan Oksay Klinik Pilates Stüdyo’yu kurmuştur.

Emir İnalbay

MutasyonAcademy’nin kurusucu ve sahibi. Motivasyon, antreman, beslenme, supplement vb. bir çok konuda Youtube kanalında bilgi veriyor.

Akın Saatçi

Daha önceleri modellik ve oyunculuk yapan Akın Saatçi, İstanbul 3.Levent’de (Management Of Anatomy and Sports Culture) “MASC Pilates Studio by Akın Saatçi” adında bir Pilates spor salonu olup, Gani Müjde, Belma Canciğer ve Demet Evgar gibi isimlerin devam ettiği salonu kendisi işletmektedir.

Özgür Mustafa Gelgeç

Özgür Mustafa Gelgeç, Youtube’da FitCevap kanalına ürettiği içerikler ile tanınıyor. Mersin’de yüz yüze eğitim vermesinin yanın sıra internetten online olarak kişiye özel eğitim programları veriyor.

(Buradaki bilgiler internetteki kaynaklardan derlenmiştir. Bu liste sosyal medyadaki varlıkların gözlemlerine göre yapılmıştır. Bu listedekiler iyidir, diğerleri kötüdür anlamına gelmez. Değiştirilmesini, kaldırılmasını, eklenmesini istediğiniz bir durum varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. – info@benioku.com)