Cenevre Otomobil Fuarı  başlarken, daha önce fuara katılımını açıklayan Polestar, son dönemlerin en fantastik projelerinden birisi olan Polestar Precept ile merak ediliyor. Fuar öncesinde Polestar Precept ile bazı bilgiler gün yüzüne çıktı.

Polestar, geliştirdiği yeni konseptiyle ilgili ipuçlarını verdi ve Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde gündem oluşturmayı başardı. ini yaratmaya başlamıştı. Marka, yeni projesi ile ilgili çalışmaları hızlandırdı. Fuar öncesinde de hamle yapıp, yeni projesi Polester Precept’i karşımıza çıkardı. Yeni SUV beklentileri boşa çıktı. Poleste Precept, bir grand tourer olarak karşımıza çıktı. Yine de Polestar Precept, markanın gelecek vizyonundan kilit parçalar taşıması ile dikkat çekici. Tamamen elektrikli altyapı üzerine kurulan model, tasarım noktasındaki parçalarıyla da dikkat çekiciyor.

Polestar Precept gelecek vizyonunu temsil ediyor

Modelle ilgili paylaşılan ilk detaylarla birlikte açıklamalarda bulunan şirket CEO’su Thomas Ingenlath; “Precept bizim için bir deklarasyon niteliği taşıyor. Polestar’ın neyi temsil ettiği ve gelecekle ilgili neleri önemli kıldığına dair bir vizyon. Şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim ki bu uzak bir gelecek rüyası değil. Precept, çevreci karakterimizin de hangi yönlere evrileceğini gösteriyor.” ifadelerine yer verdi.

Şimdilik herhangi bir teknik özellik için paylaşım yapılmadı. İlk anda bile modelin tasarım parçaları üzerine odaklanmak gerekiyor. Dış bölümde oldukça fantastik bir yapıya sahip olan Precept’in, ön bölümünde ızgara bulunmaması dikkat çekiyor. Kokpit bölümünde oldukça minimalist bir yapıyı kullanan Polestar, çevreci ürünlerden faydalanıyor. Yerleşik teknoloji açısından konsept, Android tarafından desteklenen yeni nesil HMI sistemine sahip. 12,5 inç sürücü ekranının yanında yer alan 15 inç multimedya ekranı dikkat çekiyor.