İskandinav ülkelerinden olan İsveç’ de monarşi uygulaması devam etmektedir. Prenses Estelle 23 Şubat 2012 yılında dünyaya gelmiştir. 8 yaşında olan prenses Estelle birçok eğitim almaktadır. Aldığı eğitimler dışında spor aktiviteleri ile de ilgilenen Estelle kardeşi ile birlikte birçok etkinliğe katılmaktadır. Saray’da bir hayat yaşayan Estelle aslında normal bir aileye sahip. Annesi kraliyet ailesinden olsa da babası kraliyet dışında yetişmiş ve spor antrenörüdür. Annesinin kişisel antrenörü olması ile sıradan görünmekte fakat kraliyet mensuplarından Victoria’nın kardeşleri de sıradan kişilerle evlenmişlerdir.

Prenses Estelle’nin Yaşamı

8 yaşında olan Prenses Estelle kraliyete mensup olup dünyanın en huzurlu ülkesinde yaşamaktadır. Anayasal monarşi sistemini egemen olduğu İsveç’te miras ve taht erkeklere geçmekteydi. Değişen anayasalar ile bu sistem kız çocuklarını da kapsamaya başladı. Bunun sonucunda Prenses Estelle’nin annesi prenses Victoria’ya geçmiş bulundu.

Prenses Estelle sarayda yaşamını sürdürmektedir. Aile aktivitelerine katılarak tatil yapmayı, kaykay, kızak gibi spor etkinliklerini yapmaktadır. Antrenör olan babası ve atletizme ilgili olan annesi sayesinde birçok etkinliğin içerisinde yer almaktadır. Karlı İskandinav günlerinde kardeşi ve ailesi ile birlikte kayak yapmak için İskandinav dağlarına çıkmaktadırlar. Prenses stelle adına bir vaki bulunmaktadır.

Diğer çocuklardan birçok farkı olduğu gibi burada da ortaya çıkmaktadır. Royal park heykellerinin tamamen ücretsiz sunulduğu vakıf, Estelle’nin ailesi tarafından halka çağdaş kültürü tanıtmak ve benimsetmek amacı ile kurulmuştur. Estelle kardeşi Oscar ile birlikte keyifli günler geçirmektedir. Sosyal medyada da sürekli paylaşım yapılarak kraliyet ailesinin yaşantısını takip etmek imkânı sunar. Prenses Victoria çocuklarını saray dışında normal bir hayata da hazırlamaktadır.

Saray eğitimleri aldıkları kadar sırdan bir yaşam öğrenme için de birçok etkinlik yapmaktadırlar. Prenses Estelle merak ettiği zaman mutfakta hamur açmayı öğrenir, temizlik yapmak istediği zaman temizliği öğrenerek sıradan bir yaşantıda aşılanmaktadır. Prenses Estelle doğduğu zaman sadece prenses unvanı almamıştır. İsveç’in güney kesiminde Stokholm’den çok uzak olmayan bir bölgede Ostergotland Düşesidir. Hem prenses hem düşes unvanına sahip olan Estelle İsveç tahtına çıkma sırasında ikincidir.