Purolar zenginlik ve üst sınıfın sembolü olarak kabul edilirler ve genellikle filmlerde de bu şekilde kullanılırlar. En sevdiğiniz filmleri düşünün, aktörlerden birisi kesin puro içiyordur. Purolar hem filmlerde hem de bazı kültürlerde temel bir zenginlik unsuru olmuştur, olmaya devam edecektir.

puro ve sigara

[sc_fs_faq sc_id=”fs_faqq12714h8n” html=”true” headline=”h2″ img=”” question=”Sigara ve Puro Arasındaki Fark Nedir?” img_alt=”” css_class=”” ]Birçok insan puro ve sigara arasındaki farkı bilmiyor. Yeni başlayanlar için ikisi arasındaki en belirgin fark boyut ve kullanım olacaktır. Sigaralar çok daha küçüktür ve bu nedenle sadece beş dakika yanar, purolar daha büyüktür ve kırk beş dakika yanabilir. Görsel düzeyde bir sigaranın filtresi olduğunu ve puronun olmadığını fark edebilirsiniz. Bunun nedeni sigara dumanının ciğerlerinize solunması amaçlanırken, puro dumanının ciğerlerinize gitmesine gerek yoktur. [/sc_fs_faq]

Purolar Zenginlik Sembolüdür

puro

Bir paket sigara son derece ucuzken, iyi bir puro yüzlerce liraya mal olabilir.

[sc_fs_faq sc_id=”fs_faqjbu8r04kl” html=”true” headline=”h3″ img=”” question=”Puroyu bu kadar pahalı yapan nedir? ” img_alt=”” css_class=”” ]Puro, kullanılan tütüne, yuvarlanma şekline ve ortaya çıkardığı tatlara göre fiyatlandırılır.[/sc_fs_faq]

Purolar zenginliğin sembolü olarak görülür. Bu nedenle puro içen birçok insan zengin olarak algılanır. Puro ayrıca akıllı ve sofistike olma anlamını da taşır. James Bond gibi filmlere bakıldığında, örneğin kumarhane sahnelerinde, birçok masanın etrafında puro içildiği görülür.  

Puroların Birbirinden Farkları

puro

Puroların fiyatlarında büyük bir farklılık vardır. Bazı purolar on lira civarına satılırken bazıları maliyetinin yüz katı kadar fiyata satabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kullanılan tütün türü ve aroması puro oluşumunda, fiyatlandırılmasında büyük rol oynar.

Bununla birlikte, bazı puro markalarının diğer markalardan daha iyi puro ürettiği bilinmektedir. Sizin için doğru puro bulmak kendinize uygun bir kıyafet bulmak gibidir. Bir göz atmanız, onları denemeniz ve kişiliğinize göre bir karar vermeniz gerekir.

Bazı insanlar daha güçlü bir puro severken, diğerleri daha hafif bir puro sever.