Işın Karaca gibi insanlar bu çocuğu kıskanıyorlar. Başka bir izahı yok. Youtube’a, dijitale önyargı ile bakıp küçümsediler ve Reynmen gibi insanlar çatır çatır başarı yakalayınca kıskançlıklarını dile getirip, iftira atıyorlar.

Bu konularda uzman birisi olarak, sahte izlenme konusu şöyle. Eskiden youtube izlenmeleri belli bir rakamda durdurup (tam hatırlamıyorum ama 700 izlenmeydi sanırım), sonra gerçek izlenme rakamlarını yayınlıyordu. Şimdi de bir şikayet gelmesi durumunda veya beklenmeyen bir izlenmede izlenme sayısı arkaplanda devam ederken, sayfada gösterilmiyor.

Reynmen’in gerçekten sahte izlenme almasına gerek var mı? Sadece merak edip dinleyenler bile trende sokar.

Bu adamın sesini sevmeyebiliriz, şarkısını sevmeyebiliriz, karakterini sevmeyebiliriz ama izlenmek başarıysa eğer şu anda çatır çatır Işın Karaca’dan ve onun gibilerden daha başarılı.

Alişan’ın da saygılı olması lazım. İftira atan Işın Karaca, saygı bekleyen ışın karaca adına Alişan. Siz saygılı olmalısınız. Tarih olacaksınız. Belediye sanatçısı olacaksınız.

Alişan ve Buse Varol konuyla ilgili yorumda bulunmuş. Alişan ve Buse Varol’a da tek tek yazmak istedim. Söylediklerini tırnak içerisine, yorumumu altına koyayım.

Buse Varol: “Beş dakikada 100.000 izlenme geliyordu bana, sadece izleyicilere soruyorum. Hiç normal birşey değil”

Sevgili Buse, 1 kişi, 2 kere izlerse, bu 2 izlenme olur. 3 kere izlerse, 3 izlenme olur. 100.000 kişi aynı anda 1 kere izleyecek diye bir kaide yok.  + Trendlere hızlıca girince, insanlar merak edip de tıklayabiliyorlar. + Reynmen’in Instagram’da 5.6 milyon takipçisi var.

Alişan: “24 saatte 24 milyon, her saat 1 milyon, Türkiye 80 milyon, dünya 3.5 milyar… Yani böyle gidiyor. “

Konudan bağımsız ama bunu yazmadan geçemedim. Sevgili Aliş, dünya 3.5 milyar değil. Biraz kitap oku. Bir de Türkiye’de çok “büyük starlar var” diyor. Arkadaş, ben bu adamın avukatı değilim, fanatiği değilim ama “ben starım” dediğini duymadım. Starlık neye göre veriliyor? Starsa bana mı star lan? Cahil.

Buse Varol: “Reynmen konser yaptığında 22 milyon mu gidecek?”

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH. Allah akıl fikir versin.