Batı, Japon savaşçılarına karşı takıntılı olur. Kronolojik olarak sahip olunan en yakın feodal toplum ve norm olarak kabul edilmiş durumlardan uzak olur. Zaman içerisinde Hollywood samurayları az da olsa romantikleşti. Bu da samuraylar ile ilgili gerçekte neye benzedikleri ile ilgili yanlış anlaşılmalara neden oldu.

Ölüme Hazırlık

Dokuzuncu yüzyıl civarlarında Bushido kodu geliştirilir. Bu kod savaşçının yolu olur. Samuray için bir yaşam rehberi olarak açıklanır. Kod başlangıç olarak savaşçı sınıfına uygulanır. Daha sonra ise feodal yasalara uygulanır. Hem yazılı olarak hem de yazılı olmadan davranış kurallarında zaman içerisinde değişiklik meydana gelir. Temel bileşenlerinin arasında kişinin kendini adalet duygusunu taşıması ve sürekli olarak kendini ölüme hazırlaması, onurunu sağlam tutması ve görevini sürdürmesi durumları yer alır. Karmaşık ancak genel bir bilgi edinme durumu olur. Kodun bazı yönlerinin birbiri ile çelişme durumu vardır. Bu durum efendilerin aracı olarak kabul edilir. Dokuzuncu yüzyıl adalet duygusunu modern bir anlamda ve biraz değiştiğini ifade eder.

Seppuku Onurlandırma

Seppuku eylemi aslında ağrılı olan bir intihar şeklidir. Kısa bir bıçak yardımı ile Mide bir taraftan diğer tarafa kesilir. Resmi bir ortam içerisinde bir asistan, icracı olan kişinin başını kırma durumuna sahipti çünkü eskiden olduğu kadar kötü bir gün geçirmezler. Savaşın etkili bir şekilde kullanışlı olup olmadığını kontrol etmek amacı ile uzun bir tartışma içerisine girilirdi. Dövüş sanatlarında birkaç tane bıçak yakalama tekniği bulunur. Kontrollü bir ortam içerisinde iyi bir şekilde çalışır.

The Katana Catch

Farklı kılıç ustaları farklı teknikleri öğretir. Silahsız olan bir savaşçının bir an içerisinde alkışlayıp bıçağın ucunu yakalayarak rakibinin kılıcını durdurması gerekir. Katana kemiğini kesmek amacı ile tasarlanmıştır. Bu nedenle de ucunu yakalamak bazı zamanlarda parmakları ya da elini kaybetme ihtimalinin olduğu bir durumdur. Bazı erken kılıç okulları, katana avına benzeyen bir blok ve sanatçının salıncakta hareket etmesini sağlayan, bıçağın ya da saldırganın ellerinin alt kısmını yakalayıp silahsızlandırması gerekir.

Güzel Ronin

Efendisi tarafından kaybolmuş ve reddedilmiş olan samuray dalga adam olur. Diğer samuraylara oranla dışlanmışlardı ve utanç verici bir durum olması nedeni ile iş bulamazlar. Birçok Ronin suç hayatına genel evler, kumar evleri gibi durumlar ile başlar.

Bir Savaş Taktiği Olarak

Pantolonlara hakama ismi verilir. Tasarımı nedeni ile hantal ve kalın olması nedeni ile. Pantolonların farklı tasarımlarının bulunmasına rağmen ortak noktaları bulunur. Pantolonlar uzundur. Pantolonu giymek zor ve pratik değildir. Ancak efsane Hakama kılıç ustasının ayaklarını gizlemek amacı ile kullandığı ve avantajlı olan bir yol olduğu belirtilir. Kâğıt üzerinde savaş da olduğundan çok daha iyi görünür. Yumuşak ayakkabının ucu çekilirken birinin sizi kolaylıkla kesebilme durumu bulunur. Hakama ikili bir amaca hizmet etmiştir. Aşırı bir uzunlukta tasarlanması nedeni ile ayak uzunluğu ile tren oluşturma durumu vardır. Normal bir şekilde yürürken tedirgin eder. Suikast girişimini engellemek amacı ile mahkemeye gidilirken bu giysiler tercih edilirdi. Bunlar sadece bu alanlar içerisinde değil çoğunlukla tercih edilen giysilerdendir.