Michel de Nostredame veya bilinen ismiyle ünlü Nostradamus, bir Fransız eczacı, kahin ve astrolog olarak bilinir. “Les Propheties” kitabındaki kehanetlerinin birçoğu şu an gerçekleşmiştir. Kitap, 1555’te halka açılmıştır. Nostradamus tarafından yapılan çalışmalar, bazıları faklı biçimde yorumladı. Takdir edenler de oldu. Ancak bilinen şey, kehanetlerinin çoğunun zaman içinde gerçekleştiğidir. Ünlü tahminlerinden bazıları JFK ve RFK suikastı, ikiz kule saldırısı, İkinci Dünya Savaşı olarak sayılabilir.

İşte Nostradamus’un gerçekleşen en büyük 10 kehaneti:

10. Charles de Gaulle

Nostradamus tarafından isim konusunda yapılan doğru tahminlerden biriydi. Charles de Gaulle Fransa’nın üç dönem liderinin ismiydi. Fransız Beşinci Cumhuriyeti’nin ilk başkanı, Özgür Fransız Kuvvetleri’nin lideri ve İkinci Dünya Savaşı sonrası hükümetinin başbakanı bu isme sahipti.

9. JFK ve RFK Suikastları

1963’te John F Kennedy çok sayıda ölüm tehdidi aldı. Dönemin ABD Başkanı, 22 Kasım 1963’te suikaste uğradı ve öldü.

8. Napolyon Hakkında Tahmin

Bu Nostradamus’un en ünlü tahminlerinden biridir. Adı PAU, NAY ve LORON kelimeleriyle doğru bir şekilde tahmin etmiştir. Kehanetindeki üç kelime Güney Fransa’daki üç kasabadır. Bu üç kelime yeniden düzenlendiğinde, Fransızca’da “Napaulon Roy” ya da Kral Napolyon’u oluşturur. Napolyon’un asil olmayan soyuna atıfta bulunarak “kandan daha fazla ateş ” ifadesi hehanetinde yer alır.

7. Henry II’nin ölümü

1559’da yılında “büyük olan” olarak tanımlanan Kral II.Henry, mızrak dövüşü yarışmasında Comte de Montgomery tarafından öldürüldü. Nostradamus kralı ölümünün acımasız olacağı konusunda uyardı. Fransız kralı Montgomery tarafından mızrağıyla yanlışlıkla iki yerden yaralandı. Kral ölmeden 10 gün boyunca acı çekti.

6. Hitler’in Doğuşu ve Fransa’nın İstilası Hakkında Tahmin

Nostradamus kehanetinde, Hitler’in fakir olduğunu ifade eder. Daha sonra Almanya ordusunu yönetmeye başlayacağı söylenmiştir. Hitler’in dünyanın doğusunda bile ün kazanağını söylemiştir. Savaşa neden olacağı ve tüm dünyayı karşısına alacağı da kehanetinde yer bulur. Hitler 20 Nisan 1889’da doğdu. Almanya’yı yönetti ve II. Dünya Savaşı’na girilmesine neden oldu. Ünü Japonya’ya kadar uzandı. Tüm dünyayı karşısına aldı. Hitler’in ismini Nostradamus, Hister diye belirtmiş ve sadece bir harf hatas yapmıştır.

5. Fransız Devrimi

1789’da Fransa halkı, aristokrasiye karşı devrim gerçekleştirerek yönetimi ele geçirdi. Devrim monarşiyi devirerek cumhuriyet kurdu. Şiddetli siyasi kargaşa dönemleri yaşandı ve sonunda Napolyon yönetimindeki bir diktatörlük yönetime geçti. Kargaşalık yaşanan dönemde ülke, Nostradamus’un kehanetinde “köleleştirilmiş halk” olarak nitelendirdiği köylüler tarafından yönetildi. Yine onun kehanetinde olduğu gibi, aristokratlar tahttan indirildi ve Bastille’de hapis tutuldu. Hatta onlardan bazıları yine kehanette olduğu gibi “başsız aptallar” olarak adlandırılan giyotin ile başı kesildi.

4. Louis Pasteur’un Keşfi

Bu Nostradamus’un inanılmaz bir tahminidir. Pasteur isminden bile bahsederek keşfedeceği şeyden bahsediyor. Louis Pasteur, keşfi ile tanınan ünlü bir bilim adamıdır. Keşif, hastalıkların nedenleri ve önlenmesinde dikkate değer bir atılımdır. Nostradamus, kehanetinde; Pasteur adını, önemli bir keşif yapacağını bilmiştir. Ayrıca onursuz kalacağını dahi doğru tahmin etmiştir. Bilim tarihçisi Gerald L. Geison, Pasteur’un şarbon aşısını hazırlarken yanıltıcı bir açıklama yaptığını gösteren bir hikaye yayınladı. 1995’teki bu yayın ile Pasteur’un onuru kırıldı.

3. Londra’nın Büyük Yangını

Büyük Londra yangını, Nostradamus tarafından tarihi ile birlikte doğru bir şekilde tahmin edildi. 2 Eylül 1666’da Thomas Farriner’un fırınında başlayan küçük bir ateş, üç günlük büyük bir yangına dönüştü. Yangın Londra’daki Pudding Lane’de başladı. İnsanlar hayatını kaybederken; 13.200 ev, 87 kilisesi, St Paul Katedrali ve birçok bina bu yangın nedeniyle yok oldu.

2. Hiroşima ve Nagazaki’de Atom Bombası

Ağustos 1945’te ABD tarafından Japonya’daki Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atıldı. İki şehirde bulunan herkes atom bombası radyasyonlarının etkisiyle büyük bir yıkım yaşandı ve ardından kıtlık yaşanırken çok acı çekildi.

1. 11 Eylül 2001 Terörist Saldırısı

11 Eylül 2001’de New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kulelerine terörist saldırısı yapıldı. Burada ikiz kule, Nostradamus kehanetindeki iki büyük kayaya benzetiliyor. Kehanetinde iki kulenin yanmasından söz ediyor.