Fossil Group, Wear OS ile hala akıllı saatler için bir platform olarak varlığını sürdürmektedir. Şirket çatısı altında birbirinden farklı tasarımlarda çok sayıda marka var. Fossil daha geleneksel ve otantik bir havaya sahip modellerimden biri olarak Skagen seçeneğini de sunuyor.

Skagen, minimalist olarak kendisini farklılaştırıyor ve ‘İskandinav tarzı’ olarak basit görünümü sunuyor. Hiçbir şey üzerinde ayrıntılı olmasa da harika görünüyor. Falster serisi, firmanın yeni bayrak taşıyıcısı olmaya aday görünüyor.

Tasarım

 • 42 x 11 mm paslanmaz çelik kasa
 • Paslanmaz çelik mash kayışı
 • Dönen tepe dahil üç düğme
 • 30 Metreye kadar su geçirmez

Skagen ilk Falster saatini piyasaya sürdüğünden beri çok fazla değişiklik oldu. Falster 2’de olduğu gibi, üçüncü nesil saatin yanında da üç düğme var. Ekranın etrafındaki mat siyah çerçeve, farklı bir gönüm kazandırıyor.

Skagen, daha sportif silikon örgü bantlar ve deri kayışlar dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonları satıyor. Dahası, saatin standart bir 22 mm hızlı serbest bırakma kayışı bağlantısı vardır. Bu yüzden saate uygun kendi kayışınızı bulmak zor olmayacaktır.

Skagen saatinin boyutu, 11 mm kalınlığında ve 42 mm genişliğindedir. Bu boyutlarla bileğinizde bir ton yer kaplamıyor. Verilmiş, gerçekten küçük bilekler biraz büyük bulabilir, ancak biz orada daha tıknaz saatlerden daha fazla insana uyacağını düşünüyoruz.

Bu özel saat, 30 metreye kadar su geçirmez. Sadece su altında değil, spor etkinlikleri ve uzun koşularda pratik olarak kullanabilirsiniz.

Hızlı ve fonksiyonel

 • Snapdragon 3100 işlemci
 • 1GB RAM + 8GB depolama alanı
 • Wear OS

Fossil Group yeni akıllı saati Skagen Falster 3 üzerinde, Snapdragon 3100 bir işlemciyi kullanıyor. Bu işlemci, genel etkileşimler ile animasyonların pürüzsüz ve akıcı olmasını sağlıyor. Hızlı ayarlara ulaşmak için saat yüzünün üstünden aşağıya doğru kaydırmak veya bildirimlerinize ulaşmak için yukarı doğru kaydırmak hızlı yanıt veriyor. Sadece bir uygulama başlattığınızda biraz bekliyorsunuz. Hangi uygulamaya erişmeye çalıştığınıza ve güncelleme için ne kadar veri indirmesi gerektiğine bağlı olarak yükleme birkaç saniye sürebiliyor.

Falster 3’ün ekranı da harika. Tamamen yuvarlak 1.3 inç AMOLED panel var. Bu yüzden siyahlar gerçekten derin, renkler canlı. Ayrıca Skagen’in ince çizgilerini, sayılarını ve yazılarını etkinleştirecek kadar keskin. Saati ortam moduna geçse bile her zaman görebilmenizi sağlayan Always-On özelliğine sahip.

Bir akıllı saatten beklediğiniz neredeyse her şeyi alırsınız. Bir Android telefonla kullanın ve popüler mesajlaşma uygulamalarından (SMS dahil) gelen bildirimlere ve mesajlara cevap verebilirsiniz. Dahili hoparlör ve mikrofonu kullanarak saatten arama yapabilir ve gelen aramaları alabilirsiniz. Google Pay desteği ve NFC, saati temassız ödeme yapmak için bile kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Konum izleme için GPS, kalp atış hızı sensörü, yüzlerce çevrimdışı şarkı depolamak için 8 GB depolama alanı saatin dikkat çeken özellikleridir.

Fitness takibi için iyidir

 • Google Fit dahil
 • Kalp atış hızı monitörü ve GPS

Belki de Google’ın Wear OS ile en çok üzerinde çalışması gereken alan fitness ve sağlıktır. Genel sağlık ve kondisyon takibi için sizin için yeterli seçenekler var. Ancak kondisyonunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için birçok Wear OS egzersiz izleme uygulamasından birini yüklemenizi öneririz. Google Fit’in eğitim planları yoktur ve sadece iki metriğe göre ölçü verir. Bunlar aslında gün boyunca hareket ettiğinizi veya egzersiz yaptığınızı göstermek içindir.

Pil ömrü

 • 24 saatten fazla standart kullanım
 • Manyetik şarj cihazı

Pilin bir Wear OS saatinde ne kadar dayanacağı, onu nasıl kullandığınıza bağlıdır. Tüm özellikleri açık tutmanız halinde her gece şarj etmeniz gerekecektir.

Falster 3 ile tam açık modda, gün sonunda yaklaşık yüzde 35 pil ömrü bırakıyor. Bununla birlikte, Wear OS’nin gücünü gösterdiği yer, daha iyi hale getirmek için çeşitli pil genişletme modları arasında seçim yapabilmenizdir.

‘Genişletilmiş’ seçimini yaparsanız, Bluetooth otomatik olarak saat 22:00 ile 06:00 arasında kapanacaktır. Sistem sesleri ve Wi-Fi gibi Hseçenekleri bu şekilde belirleyebilirsiniz. Belirli bir şey için gerekmedikçe konum da kapatılacaktır. Bunlar size yeterli pil tasarrufu sağlayacaktır. ‘Sadece Zaman’ modu söylediklerini yapar: sadece zamanı görürsünüz. Akıllı saati akıllı yapan hiçbir şey bu modda aktif olmayacaktır.

Falster 3 oldukça hızlı şarj edebilir. Saat kasasının altındaki metal halkalarla hizalanan iki metal temas noktasına sahip manyetik bir disk kullanır. Fişte yaklaşık 50 dakika, yüzde 80 şarj için yeterli olur.

Karar

Falster 3 ile Skagen’in çekici, şık ve pratik bir akıllı saat oluşturmak için daha fazla parçaya sahip. Temassız ödemeler yapabilir, bildirimleri yanıtlayabilir, ahizesiz arama yapabilir ve hatta tüm antrenmanlarınızı takip edebilirsiniz. Bu özelliklerin sonuncusu için üçüncü taraf bir spor izleme uygulaması öneriyoruz, ancak her şeyi yapabilmesi büyük bir artı.

Wear OS iyileşiyor, ancak yine de mükemmel değil. Google’ın Fit spor ve etkinlik takibi platformu, rakiplerinin sunduğu veriler ve özelliklerle karşılaştırıldığında hala geliştirmeye ihtiyaç duyuyor.

Bir Android kullanıcısı iseniz Skagen Falster 3’te isteyebileceğiniz tüm akıllı özellikleri, harika görünen ve fantastik bir saatle alacaksınız.