Tag Heuer’ın akıllı saatlerde lük bir marka olarak biliniyor. Orijinal akıllı saat üreticilerinin birçoğu pazardan çekilirken, Tag Heuer hem akıllı saat üretimine devam ediyor, hem de Samsung ve Apple’ın beğenisine hakim olmak için lüks üçüncü nesil özelleştirilebilir akıllı saatini piyasaya sürüyor.

Tag Heuer Connected, saatin gövdesinden kayışlara kadar bu üst düzey saat için özelleştirme anahtarı getiriyor. Saatinizin neye benzediğini seçmenizi sağlıyor. Bunun anlamı, zengin müşterilerin istedikleri görünümü elde edebilecekleri ve istedikleri sıklıkta değiştirebilecekleri anlamına gelmektedir.

Bu saatin teknolojisinin çoğu önceki sürümlere benzer olsa da, Tag Heuer’den yeni bir spor odağı olarak ortaya çıkıyor. Yeni bir spor uygulaması, sahiplerinin tüm spor etkinliklerini sadece bağlı bir saatten daha fazlasını yapmak için izlemelerine izin verecek.

Önceki modellere göre asıl fark, yanda görülen iki düğmenin eklenmesidir. Bu düğmeler, spor işlevlerini dokunmatik ekrandan çok daha kolay hale getiriyor.

Tag Heuer, müzik akışı sırasında 1 saatlik GPS ve kalp atış hızı izlemeyi desteklemek için tasarlanan 440mAh pil ile geliyor. Saatin spor için optimize edildiği söyleniyor ve bu  tam olarak ortalama bir egzersiz için ihtiyacınız olan şey. GPS, kalp atış hızı ve müzik akışı ile 6 saate kadar olan etkinlikleri izleyebilir.

Google’ın daha önce Android Wear olarak adlandırılan akıllı saat platformu olan Wear OS ile  çalışıyor. Kasa 45mm; 1.39 inç, 454 x 454 piksel ekran safir kristal ile kaplanırken gövdeyi titanyum veya paslanmaz çelikten alabiliyorsunuz. Bir dizi özelleştirmenin yanı sıra Google Asistan gibi Google hizmetleriyle sorunsuz entegrasyon elde edersiniz. Android cihazlarla harika çalışıypr. Aynı zamanda iPhone’u da destekliyor. Doğrudan saate indirebileceğiniz çok sayıda uygulama ve hizmetle çalma listelerini senkronize edebiliyorsunuz.

Tabii ki bu lüks akıllı saat, paslanmaz çelik kasa ve kauçuk kayış modeli 1495 £ ‘dan başlayan bir fiyata sahip.