Terazi Burcu Özellikleri

Doğum Tarihleri; 23 Eylül – 23 Ekim
Elementi: Hava
Gezegeni: Venüs
Rengi: Mavi, Pembe
Taşı: Safir
Günü: Cuma

Terazi Burcu Genel Özellikleri

Etkisi altındaki geceyle gündüzün eşitlendiği ve üzümlerin olgunlaştığı Terazi burcunda bize ağırlık ve uzunluk ölçülerini vermişlerdir. Mesela sayıları ilk olarak kullanmayı akıl eden, bu sayılara isim veren ve onları gösteren şekilleri yaratan Palamedes gibi. Teraziler aynı zamanda hukuk alanında da başta yer alırlar. Hukukun en çetrefilli sorunlarını çözmek onlar için çocuk oyuncağıdır. Yasaların nasıl yorumlanması gerektiğini ve neyin ödüllendirilip neyin cezalandırılacağını da en iyi onlar tayin ederler. Hal böyle olunca, Cicero tarafından gelmiş geçmiş en iyi hukukçu kabul edilen Servius Sulpicius Rufus’un herhalde başka bir burçta doğacağı düşünülemezdi. Sözün özü, nerede bir anlaşmazlık ve yönetim ihtiyacı varsa oraya en uygun kişilerin Teraziler olduğu su götürmez bir gerçektir.

Terazi Burcu Kadını Özellikleri

Akıllı, sabırlı ve zariftir terazi burcu kadını. Kavgadan, çatışmalardan hoşlanmaz, sorunları mantık çerçevesinde konuşmayı sever. Uyumlu bir birliktelik için yapamayacağı şey yoktur. Adaletli ve kibardır. Mükemmel olma, mükemmeli bulma gibi gizli bir arzusu vardır, bu arzı zaman zaman başına istemediği sorunlar açabilir fakat kendine olan güveni bu sorunları kibarlıkla çözmesini sağlar.

Terazi Burcu Erkeği Özellikleri

Sakin, uyumlu ve dengeyi bulmak için ilişki yaşar terazi erkeği. Sakin yapısının altında ne istediğini bilen, kendi kalıpları ve doğrularından asla vazgeçmek istemeyen bir yapısı vardır. Tutumludur terazi erkeği fakat zevk aldığı konular için para harcamayı sever.

Aşık Terazi

Yalnız olmaktan hiç hoşlanmaz terazi burcu fakat ilişki yaşaması için uygun koşul ve ortamın en azından kendi kafasında oluşması gerekir. Partnerinde dengeyi yakalamak için işbirliğine açıktır.İlişkide baskın olmaktan çok hoşlanır. Sürekli planlı ve stratejik davrandığı için ilişkiyi ve partnerini yönetmeyi sever. Yaşanılan herhangi bir huzursuzlukta geri adım atmayı fazla başaramaz zira kendi adalet tartısında henüz adım atma kararını almamıştır.