Teorik olarak bir konuda en iyisiyiz ama bu hangisi? Kırmızı ışıkta tam durmak veya omleti güzel çevirmek. Belirsiz başarılarda tartışmasız kimin en iyi olduğunu belirlemek için sadece bir resmi organ vardır. Guinness Rekorları insanları test etmek ve şampiyon olup olmadıklarını belirlemek için dünyayı dolaşıyor.  Özel bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız siz de değerlendirme için online başvuru yapabilirsiniz . Bu arada, size ilham vermesi için bu garip dünya rekorlarına göz atın.

1- Sweet Pea isimli bir köpek, kafasında bir kutu ile en hızlı 100 metreyi koştu. 2008’de kayıt altına alınan bu rekoru sahibi Alex Rothaker 2 dakika 55 saniye koştu. ( Kaynak )

köpek

2- Eminem, bir şarkıda en çok kelime geçen şarkıyı söyledi. “Rap God” altı dakikalık şarkıyı 1.560 kelimeyle dolduruyor . ( Kaynak )

eminem rekor

3- Yaşayan En Uzun İnsan Burnu bir türke ait. 8,8 cm ile Mehmet Özyürek’e (Türkiye) aittir. 18 Mart 2010’da İtalya’nın Roma kentindeki Lo Show dei Record setinde ölçüldü .

mehmet özyürek

4- Dünyanın en yüksek sesle mırıldanan kedisi. Devon’daki sevimli siyah beyaz bir kedi olan Merlin , 67.8 desibelde mırıldanarak rekor kırdı. Bu kedi bulaşık makinesi veya klima ünitesi kadar gürültülüdür.

5- En Pahalı Mantar. Tuber Magnatum Pico ismiyle bilinen trüf mantarı rekorlar kitabındaki yerini aldı. Bir kilosu mevsime bağlı olarak 1300 doların üzerinde satılıyor. Sadece İtalya’nın bir bölgesinde, yeraltındaki bir mağarada yetiyor. Bu nedenle trüf avcıları bu mantarı bulmak için özel eğitimli köpeklere ihtiyaç duyarlar. 

tuber mantarı

6- Dünyanın en çok hamburger yiyen adamı Donald Gorske her hafta ortalama 14 hamburger yiyor. 44 yıl içinde kaç gün hamburger yemediğini bile biliyor; 8. Şu anda yaşamı boyunca 28.788 hamburger yediği dünya rekorunu elinde tutuyor.