Gökyüzüne yalnız dokunmak için her insanda heyecanlı uyandırır. Ünlüler hakkında dolaşan çok sayıda bilinmeyen gerçek var, bunlardan bir tanesi sahip oldukları pilot lisansına dayanıyor. Sadece kariyerlerinde kazandıkları mesleği değil, aynı zamanda pilot lisansı alarak gökyüzüne yalnız uçmayı da başarıyorlar. Pilot lisansı olan 10 ünlü hala gökyüzüne dokunuyor.

10. Hilary Swank

Hilary Swank, dünyaca ünlü iki Oscar Ödülü ile tanınmaktadır. Kısa süre önce, havacılık dünyasında Pasifik’te kayıp olan Amelia Earhart’ın bir sembolü olması amacıyla saçlarını kısalttı. Hilary’nin yaklaşık 19 saatlik uçuş deneyimi var. Ancak sigorta şirketinin yalnız yani solo uçmasına izin vermemesinin birçok nedeni var. Uçağı uçurduğu ve gökyüzüne dokunma tutkusunu takip ettiği gerçeği bulunuyor ve bu yönde birçok deneyimi bulunuyor.

9. John Travolta

John Travolta,  1977’de Saturday Night Fever filmindeki başarısı ile en iyi oyunculuk başarısı ile hatırlanabilir. Başarısı sadece bir aktör olarak değildir. Havacılık söz konusu olduğunda son derece profesyoneldir. Yaşamında bir uçak ve uçma tutkusu olduğunu kanıtladı. 22 yaşında, Travolta pilot lisansını aldı ve bugün bile Travolta tutkusuna doğru devam ederek gökyüzüne dokunuyor. Şu anda Boeing 707-138 dahil olmak üzere birden fazla uçağın sahibidir.

8. Richard Hammond

Richard Hammond, 2002’de BBC için Two Car Program Top Gear’ı temsil ettiği bilinen bir gazetecidir. 2012 yılında helikopter lisansını aldı ve şimdi 150.000 £ değerinde ikinci el Robinson R44’e sahip. Ağır oyuncağı onu çok memnun etmiş olsa da ortaya çıkardığı büyük gürültü nedeniyle komşularını kızdırdı.

7. Morgan Freeman

Hepimiz Morgan Freeman’ı dünyanın en iyi aktörlerinden biri olarak tanıyoruz. Ancak ünlü ismin, bir jet uçma lisansı olduğunu biliyor musunuz? Morgan ABD Hava Kuvvetleri’nde genç yaşında bir tamirciydi. Daha sonra savaş uçağı için bir eğiticiye terfi etti. Son zamanlarda satın aldığı bir Cessna Citation 501 jetinin sahibi. 65 yaşında pilot ruhsatı almak için başvurdu ve başarılı oldu.

6. George W. Bush

Hepimiz George W. Bush’u ABD başkanı olarak gördük. Ancak, içinde birçok iç yetenek var ve bunlardan biri de uçağı uçurmak. Son otuz yıldır Amerika’nın görev yapan en iyi başkanları listesinde yer alan Bush, pilot lisanslarına sahip 10 ünlü listesine de girmeyi başarıyor. George, II. Dünya Savaşı sırasında bir deniz pilotuydu. 1968 yılında deniz eğitim yanında Teksas’ta eğitimi aldı. Moody Hava Kuvvetleri Üssü’nde 54 haftalık bir uçuş eğitimine katıldı ve sonunda pilot olarak  aldı ve sonunda savaşmaya hazırdı.

5. Tim McGrew

Tim McGrew’un bir uçağın kokpitini tutmayla ilgili tarihi hikayesi muhtemelen inanılmazdır. 1996’dan beri en iyi şarkıcılardan biri olarak kabul ediliyor. Tim’in babası, orduda bir havacı olduğundan çocukluğundan itibaren havacılığa çok ilgi duyuyordu. Tim’in zamanının neredeyse tamamını uçaklar, jetler ve helikopterlerle geçirdiğini açıkça biliniyor. Tim’in temelde babası tarafından yönlendirilen bir uçağı uçurması fazla zaman almadı. Kariyeri boyunca bir uçağı uçurmayı düşündü. Tim, son beş yıldan beri pilot lisanslı ve özel bir jete sahip.

4. Angelina Jolie

En iyi bilinen Amerikalı aktris, bugün gökyüzüne uçma şansını yakalayan bir pilot lisansına sahiptir. Angelina Jolie, uçaklarla çok ilgilenen oğlu Maddox’dan ilham aldı. 2004 yılında pilot lisansını almaya hak kazandı ve uçmaya devam ediyor. Özel uçağı Cirrus SR22’yi uçuruyor.

3. Harrison Ford

Harrison Ford, ünlüler göz önüne alındığında dünyanın en ünlü pilotlarından biri olarak kabul edilir. Yaklaşık 20 yıldan fazla bir lisans yaşı ile gökyüzünde yaklaşık 5.000 saat geçirdi. Yıldız Savaşları filminde pilot olarak tanınan Ford, bir jet uçağına sahiptir. 53 yaşında pilot ruhsatını aldı. Bir zamanlar uçak kazası geçirdi ve hafif yaralandı. Ancak, uçmaya karşı yoğun tutkusu nedeniyle çok hızlı bir şekilde iyileşti.

2. Tom Cruise

Tom’un, uçuşlar ve jetler de dahil olmak üzere birçok Hollywood filminde oyunculuk yaptığını gördük. Uçmak için gerçek zamanlı bir pilot lisansı elinde tuttuğu da bir gerçektir. gerçeği Tom Cruise’un şimdi 1994’ten beri pilot lisansını elinde bulunduruyor. Beş özel jetin sahibi olduğunu bilmek hayli ilginç olacaktır. Ayrıca önünde resmi ile dünyaca bilinen pozundaki P-51, en sevdiği uçak olarak kabul ediliyor.

1. Clint Eastwood

Clint Eastwood’un 30 yılı aşkın bir süredir pilot lisansını geçmiş olduğu düşünülmektedir. Batı TV dizisi Rawhide’daki başarısı ile en çok tanınan isim için uçmak daima bir hobiydi. Pilot lisansı aldıktan hemen sonra, bir Aerospatiale AStar helikopterini Paris Hava Gösterisi’ne katıldıktan sonra aldı. Satın alma işleminden kısa bir süre sonra, Clint oyuncağı evine gönderdi ve burada uzun yolculuklara çıkmadan önce birkaç saat oynadı. Bugün, birçok özel jeti var ve gökyüzüne dokunma tutkusunu kanıtlıyor.