“Para mutluluk satın alamaz, ancak yanına çekebilecek kadar büyük bir yat satın alabilirler” ifadesini doğrulayan birçok ünlü isim var. Ünlülerin birçoğu, zor kazandıkları paralarını lüks bir yaşam tarzı için harcıyorlar.

Ünlülerin paralarını özel jetler, yüzlerce dönümlük arazi üzerinde bulunan villalar, dünya çapında tatil gezileri gibi lüks yaşama harcadığını görebiliyoruz. Bu ünlülerden bazıları ise çok sıra dışı evcil hayvanlara sahip olmayı seçiyor. Bu hayvanlardan bazıları sadece sıradışı olmakla kalmıyor, aynı zamanda en egzotik türlerden biri olarak gösteriliyor.

İşte En Sıra dışı Evcil Hayvanların Bazılarına Sahip 10 Ünlü Kişi:

10. Paris Hilton’s Kinkajou

Paris Hilton, model, iş kadını ve şarkı söyleyerek bir TV kişiliği olarak ünü yakaladı. Hilton, para harcama konusunda hiç ödün vermiyor. Sosyetik Paris Hilton’un bir dönem Kinkajou’ya sahip olduğu biliniyordu. Ona Baby Luv adını verdi. Bu hayvanlar sevimli görünse de, sahiplerine tırnaklarıyla çizerek veya ısırarak zarar veren vahşi hayvanlardır. Onların ısırıkları, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hatta Baby Luv, bir defasında Paris’i ısırdı.

9. Kristen Stewart’ın Kurt Melezleri

Alacakaranlık Kuşağı yıldızı Kristen Stewart, dört kurt melezi ile yaşıyordu. Kurtlara olan takıntısı sadece filmlerde kalmadı ve bu haber manşetleri süsledi. Yıldıza göre, “Onlar evcil hayvan değiller; daha çok yoldaş gibiler. ” Stewart, bu kurtlara sahip olmak için gerekli izinlere ve lisansa sahipti. Bu kurtlar ile birlikte şöhret basamaklarında yükseldi. Kristen, kurtlar sadece evcil hayvan olarak değil ailsei gibi görüyordu.

8. Tyga’nın Kaplanı

Kylie Jenner ile ilişkisi olan genç rapçi Tyga, “Maverick” adlı bir kaplan satın aldığında ve sosyal medyada gösterdiğinde internet çalkalandı. Bu ona biraz daha ün katmış olsa da, hayranlarından çok fazla tepki de aldı. Bu kaplan, güney Kaliforniya’da bulunan kurtarma grubu tarafından ele geçirilmişti. Hayvan, egzotik türlerin altındaydı. Tyga, hayvanı yanında tutmakla cezai suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

7. Michael Jackson’ın Şempanzesi

Pop kralı Michael Jackson, bir şempanze sahibi olmasıyla ünlüdür. Şempanze, hayatına girdikten sonra ona hemen hemen her yerde eşlik etti. Michael evcil şempanzesi ‘Bubbles’a hayrandı . Hayranları da duruma alıştı ama şempanze kısa sürede emekli oldu. Michael, hayvanı Teksas Araştırma Tesisi’nden satın almıştı ve her zaman ona en iyi şekilde bakıcılık yapmıştı.

6. Miley Cyrus’un Domuzu

Miley Cyrus, etkileyici ve güçlü sesiyle  bilinir. 25 yaşındaki şarkıcı, alışılmadık bir evcil hayvana sahip olmasıyla da biliniyor. Bir domuz sahibiydi. Cyrus, evcil hayvanlarına zaman ayırmak ve onlarla ilgilenmek konusunda zaman harcıyordu. Hatta bunu yapmak için bir turne iptaline dahi gitmiştir. Onları o kadar çok seviyor ki, önceliği onlara vererek hayatındaki birçok şeyden önde tutuyor.

5. Leonardo DiCaprio’nun Afrika Teşvikli Kaplumbağası

Filmlerde Oscar’a layık performanslarıyla tanınan Leonardo Wilhelm DiCaprio, bir zamanlar Afrika kökenli bir kaplumbağa satın aldı. Oyuncu, Kaliforniya’da bir konferansa katılırken bu 7 yaşındaki sürüngeni 400 dolara satın aldı. Konferansa katılan DiCaprio, sergilenen Afrika teşvik kaplumbağasına olan ilgisini gösterdi. Oldukça fazla büyüyebilen bu kaplumbağaların 200 yıla kadar yaşayabileceği bilinmektedir.

4. Elvis Presley’nin Valabisi

“Rock and Roll Kralı” olarak da bilinen 50’li yılların unutulmaz ismi Elvis Presley’de nadir bulunan ve egzotik olarak kabul edilen hayvanları sevmesi ile biliniyordu. Elvis’in sahip oldukları arasında; Türkiye’den getirttiği Basset Hound, Danimarka’dan iki büyük chow-chow ve daha birçoğu bulunuyordu. Elvis’in birçok farklı evcil hayvanı olsa da en sıra dışı evcil hayvanlarından biri Wallaby idi. Bu kanguruyu, iyi bakamamaktan çekinerek güvenli ve sağlıklı tutulması için bir hayvanat bahçesine bağışlamıştı.

3. George Clooney’nin Göbekli Domuzu

Tüm medyanın ve film endüstrisinin en ünlü isimlerinden biri olan George Clooney, evcil hayvan takıntısı olan ünlülerden biridir. Clooney, Batman ve Robin filmlerinde ve ER dizisinde oynadığı rolle tanınıyor. George Clooney, kız arkadaşına hediye etmek için göbekli bir domuz aldı, ama domuzu kendisini sakladı. Bu saklama süresinin 18 yıl olduğu biliniyor. George’a göre, evcil hayvanı evini yönetiyordu.

2. Justin Bieber’ın Capuchin Maymunu

Justin Bieber’ın çok gençken zenginliklerini kazandığını birçok kişi biliyor. Müzik videosu “bebek” ile ünlü olan genç yıldız, naif ve çocuksu davranışları nedeniyle çok fazla sorun yaşadı. Doğum gününde Justin, egzotik bir hayvan olarak da kabul edilen bir Capuchin maymunu aldı. Almanya ziyareti sırasında, yasalar nedeniyle resmi kurumlar tarafından alındı. Bu davranışları, hayranlarının tepkisini aldı.

1. Mike Tyson’ın Bengal Kaplanları

Boks efsanesi Mike Tyson’ın servetini birçok insanın düşünemeyeceği şekilde savurganlık ile harcaması şaşırtıcı sayılmamalıdır. Mike Tyson’ın servetinin bir kısmıyla üç Bengal kaplanı satın aldığı bir zaman vardı. Bengal kaplanının nesli tükenmekte olan türlerin altına girmesi, satın alımının nasıl gerçekleştiği konusunda merak uyandırıyor. Yine de, bu kaplanlara sahip olma fikri heyecan verici görünüyor ve bir güç hissi de veriyor. Elbette sahip olmanın dışında, her gün onları beslemenin maliyeti ödemek zorunda kalındığı da unutulmamalıdır. Tyson bu üç kaplanı, bir yıl sonrasında bir dövme sanatçısına sattı.

Bizim gibi insanlar için, evcil hayvan demek sadece sahibi ile el sıkışan bir köpek anlamına gelse de zengin insanların kesinlikle daha fazla evcil hayvan talepleri oluyor. Evcil hayvanlarıyla bağlantı kuran ve onları aileleri yapan bazı insanlar elbette var. Ancak bazı insanlar, sadece savurganlıkla para harcayarak maddi gücünü göstermek adına evcil hayvan sahibi olmaya çalışıyor. Nesli tükenmekte olan veya egzotik türleri sevmek sosyal medyada havalı görünebilir. Hatta bu durum size yeni takipçiler de kazandırabilir. Ancak o hayvanlara sahipseniz, sorumluluklarınızı yerine getirmek zorundasınız.