Yengeç Burcu Özelikleri

Doğum Tarihleri; 22 Haziran – 22 Temmuz
Elementi Su
Gezegeni; Venüs
Etkili Gezegeni; Ay
Rengi: Mavi
Taşı: İnci
Günü: Pazartesi

Yengeç Burcu Genel Özelikleri

Herkesin gördüğü ama kendisi istemezse kimsenin ulaşamadığı bir kadın misali ortalıkta dolanan “talih” bu burcun insanını pek sever. Güneşin altında zenginliğine zenginlik katacak malları arar durur, bunun ödüllü de çarçabuk alır. Doğuştan zekidir, kavgayı sevmez ama çıkarı söz konusu olduğunda savaşı bile göze alır. Daha fazla kazanç elde edebilmek için seve seve Jüpiter’e yakardığı saatleri artırabilir.

Yengeç Burcu Kadını

Evcimen, ailesine ve arkadaşlarına düşkün samimi ve sıcak kanlıdır yengeç kadını. Yeteneklidir. Tarih ve müziğe ayrıca ilgi duyarlar. Kendilerini beğenirler ve kendi tarzlarını sergilemekten asla çekinmezler. Çevre ve hayvanlar ile ilgili konulara ekstra duyarlıdırlar.

Yengeç Burcu Erkeği

Yemek yapmayı, masada uzun uzun sohbet etmeyi çok sever yengeç erkeği. Eli lezzetlidir, istediği zaman mutfakta harikalar yaratabilir.  Annesine oldukça düşkündür. Çocuklarla arası iyidir.  Anlayışlı, merhametli ve şefkatlidir.  Yengeç erkeğinin en kötü özelliği zor durumda kaldığında yalan söylemeye meyilli olması ve bu yalanlara alışması.