Genel olarak hepimiz karakterlerimiz, temel ve bizi biz yapan özelliklerimizi, hayatımızın asıl amacını ve gelişim şeklimizi anlatan burcumuzu bilmekteyiz. Astroloji konusu ile haşır neşir olanlarımızın bazıları da bu burçlarının gerçek özelliklerini öğrenerek anlatılanların kendilerine ne kadar uyup uymadığını araştırırlar.

Aslında bakarsak sadece aynı burç çizgisinde doğan insanların birbirlerinin tamamen karakter olarak benzemelerini nasıl bekleyebiliriz ki?  Her kişi doğduğu yerde ve o anda gökyüzündeki gezegenlerin resmi olan yıldız haritalarımız sadece kişinin kendisine özel ve tekdir. Hepimiz tüm burç ve gezegenlerin ifade ettikleri konuları daha farklı şekillerde yaşayabiliriz.

Burçlara Göre Nasıl Yol Almalıyız?

Doğduğumuz anda bizim için çizilen yıldız haritasının başlangıç noktası olan Yükselen burcumuz işte tam olarak burada devreye girer. Yükselen burç dediğimiz olay tam olarak doğduğumuz, ilk kez nefes aldığımız an, doğduğumuz yerdeki doğu ufuk çizgisinde yükselmekte olan burçtur. Esasında doğum günü ve saatinizi ve doğum yeri bölgenizi kullanarak hesaplanan ve tamamen size özel bir noktadır.

Her şeyin başlangıcı ilk kez yaşananların baz alındığı referans noktasıdır. Bizi ilk kez tanıyan insanların ilk görüşte nasıl algıladığıdır. Aynı şekilde bizim için de dünyayı algılama biçimimizdir.  Sosyal çevremize karşı verdiğimiz tepkiler, genel tavrımız kısaca çevremize karşı kullandığımız maskemizdir.

Yükselen Burçlar Hakkında Bilgiler

Koç burcu yükseleni: Hayatı her zaman yarış olarak algılarlar. Enerjisi yüksek, acımasız bir mücadeleci, son derece sabırsız, girişimci ve risk almasını seven ruha sahip insanlardır.

Boğa burcu yükseleni: Keyfine düşkün, dokunmanın ve hissetmenin önemini kavrayanlardır. Son derece sakin ve sabırlıdırlar.

İkizler burcu yükseleni: Hareketlilerdir. Meraklı ve sürekli iletişim içinde olmak isteyen kıvrak yapıdan değişken yapıya sahip olan, hızlı duygu geçişleri olan bir yapıları vardır. Bir gün çok mutlu iken, bir saat sonra ağlayabilirler. Bir sevdiğini bir anda nefret ettikleri haline getirebilirler. Melankolik ve iyi niyetlidirler.

Yengeç burcu yükseleni: Duyarlıdır, hassastır, genellikle çekingen olurlar. Yakın çevrelerinde kurdukları ilişkilerinde koruyucu kollayıcıdır. Duygusal olarak hep güvende olmak isteyen insanlardır.

Aslan burcu yükseleni: Çevreleri ile kurdukları ilişkilerinde dikkat çekmek isterler ve kendilerini göstermek için ellerinden gelenleri yaparlar. Dışadönük, liderlik becerileri olan gösterişli ve baskıcı yapıya sahiptirler.

Başak burcu yükseleni: Kendinden başkasına yardımcı olmak isteyen türlerdir. Pratik, becerikli ve detaycıdırlar. Öz eleştirileri çok gelişmiştir. Olgun ve tutarlı düşünce yapısına sahiplerdir.

Terazi burcu yükseleni: Sempatik ve uyumludurlar. Son derece zarif, çekici insanlar olup birebir ilişki ve ortaklıklarını önemseyen tiplerdir.  Huzur arayan ve ortamlarına huzur sağlamaları ile bilinirler.

Akrep burcu yükseleni: Çevreleri ile olan ilişkilerde daha çok güvende olmak ve çevresini kontrol altında tutmak isteyen tiplerdir. Asla bir şeyi hafife almazlar. Derin, sezgisel ve güçlü yapıları sayesinde taş gibidirler. Hayatı uçlarda yaşamayı severler. Hayalperestlikleri ile ünlüdürler.

Yay burcu yükseleni: Hayatı her zaman keşfetmek için yaşayan, özgür ruha sahip, açık sözlü ve öğrenmeyi ayrıca kendini geliştirmeyi seven neşeli insanlardır.

Oğlak burcu yükseleni: Kuralcı ve ciddi olmaları ile tanınırlar. Son derece disiplinli ve sorumluluk sahibidirler. Hayalleri sevmez gerçeklerle yaşarlar. Maddi güvence arayışları her zaman bulunmaktadır. Maddi olarak rahat ve huzurlu olmak isterler.

Kova burcu yükseleni: Orijinal ve farklı bir yapıları vardır. İleriyi düşünen ve kişisel özgürlüğüne önem veren bir yapıları vardır. Arkadaşlarına çok önem vermeleri ile bilinirler. Analitik zekâları son derece gelişmiştir.

Balık burcu yükseleni: Çevreleri ile olan ilişkilerinde son derece kolay etkilenen, aşırı şefkatli, çok hassas ve son derece romantiktirler. Dikkatleri üzerlerine çekmekten pek hoşlanmayabilirler.